کانکس بیت کوین

با توجه به رشد روز افزون ارزهای دیجیتال امروزه داشتن کانکس بیت کوین در بین بسیاری از افراد مطرح است و بسیاری از افراد تمایل دارند تا با استفاده از این تکنولوژی بتوانند به استخراج رمز ارز و کسب سود هرچه بیشتر بپردازند.

اما باید دانست این کانکس ها از شرایط بسیار ویژه ای برخوردارند و در ساخت آن ها، نکات بسیار ویژه و حساسی استفاده می‌شود. زیرا کانکس بیت کوین دارای دستگاه های ماینر بوده که این دستگاه ها از حساسیت ویژه‌ای در نگهداری برخوردارند. در این مقاله به بررسی این کانکس ها به طور ویژه می پردازیم.

شرایط ساخت کانکس بیت کوین

کانکس بیت کوین، دارای امکانات مختلفی باشد؛ از جمله این امکانات می توان به موارد متعددی مانند فن هایی به‌شدت قدرتمند، پدهای سلولزی، دستگاه های سرمایشی، قفسه بندی ویژه، سیم کشی برق قدرتمند، اتصالات شبکه ای، و موارد دیگر اشاره نمود. در ادامه این مقاله به بررسی برخی از این موارد به صورت مختصر می پردازیم.

  • اتصالات شبکه ای

کانکس بیت کوین برای استخراج رمز ارز نیاز به اتصالات شبکه ای قدرتمندی دارد . تا بتواند بدون هیچ مشکل اینترنت و قطعی به استخراج بیت کوین بپردازد. از آنجایی که در تمام لحظاتی که این دستگاه ها روشن است و به فعالیت می پردازد.

سود قابل توجهی از آنها به دست می‌آید و در نتیجه باید آنها را به گونه ای ساخت که حتی برای یک ساعت هم از اینترنت بدون بهره نمانند. زیرا در همان یک ساعت می تواند ضرر قابل توجهی به به فرد دارنده آن وارد نماید کانتینر بیت کوین.

  • دستگاه سرمایشی

 

دستگاه سرمایشی

دستگاه سرمایشی

این دستگاه های ماینر برای استخراج بیت کوین به کار می روند ، مصرف برق به شدت زیادی دارند . همین مسئله باعث ایجاد گرمای خیلی زیاد آنها می‌شود.

به طوری که اگر در یک مکان که دستگاه های ماینر نگهداری می شود وارد شوید و آن مکان دستگاه سرمایشی نداشته باشد، حرارت بسیار زیادی را در آن احساس میکنید . در نتیجه در یک کانکس بیت کوین باید بتوان دستگاه های سرمایشی زیادی را ایجاد کرده تا بتوان از آسیب رسیدن به دستگاه های ماینر جلوگیری نمود.

اهمیت دستگاه های سرمایشی

همانطور که میدانید دستگاه های الکتریکی در گرمای زیاد آسیب دیده و موتور، قطعات برد آنها می سوزد. از آنجایی که هر دستگاه بیت کوین و کانکس ماینر قیمت زیادی دارد و نیز سود زیادی را به افراد می رساند.در نتیجه سوختن دستگاه های ماینر باعث آسیب مالی جدی به شما می شود.

نتیجه میگیریم که باید از همان ابتدای کار تعداد زیادی دستگاه اسپیلیت در کانکس نصب شود. به صورت کلی دستگاههای سرمایشی که در کانکس های بیت کوین به کار می رود، عبارتند از از اسپیلت، کولر گازی،کولر آبی، فن های بزرگ های سلولزی، و موارد دیگر.

در تمامی این دستگاه‌ها باید دقت نمود که رطوبت داخل فضای کانکس بالا نرود؛ زیرا بالا رفتن رطوبت داخل آن به مرور دستگاه ها از کار می افتند و آسیب شدیدی به آنها وارد می شود.

معمولاً این که چه تعداد از دستگاه های سرمایشی در یک کانکس به کار رود، بستگی به مواردی مانند نوع دستگاهها، تعداد دستگاه‌ها، نوع قفسه بندی آن ها و موارد دیگر دارد که در ادامه به توضیح برخی از این دستگاه های سرمایشی می پردازیم.

  • فن های کانکس

 

فن های کانکس

فن های کانکس

کانکس باید دارای فن های قدرتمند می باشد که هوای گرم داخل کانکس را به بیرون انتقال دهد . این فن ها توانایی مکش بسیار زیادی دارند. در نتیجه می توانند از تجمع گرما داخل کانکس جلوگیری کرده و هوای داخل آن را خنک نمایند.

نکته‌ای که باید در استفاده از فن های ماینر به آن توجه نمود این است که در خروجی این فن ها از فیلترهای قدرتمند استفاده شود تا جلوی ورود ذرات و گرد و غبار را بگیرد .

  • کولرهای آبی

همچنین یکی دیگر از دستگاه هایی که برای خنک سازی هوای داخل کانکس بیت کوین استفاده می‌شود، کولر آبی است. این کولرها رطوبت زیادی را تولید و به داخل کانکس وارد می نمایند. در نتیجه باید در استفاده از آنها نکاتی را رعایت نمود.

از جمله اینکه در ورودی آنها، فیلتر هوا گذاشت تا ذرات گرد و غبار وارد کانکس نشود. زیرا همانطور که ذکر شد، ورود گرد و غبار به داخل کانکس می‌تواند به دستگاه ها آسیب برساند. همچنین از پرتاب ذرات پوشاله به داخل کانکس نیز باید جلوگیری کرد.

همچنین در داخل کانکس ها بین دستگاه های ماینر از مواد رطوبت گیر نده استفاده می شود تا در صورت استفاده از کولر آبی رطوبت وارد شده به کانکس به دستگاه های ماینر ضربه نزنند و دستگاه های ماینر دچار آسیب و یا سوختگی نشوند.

  •  پرده های سلولزی

 

 پرده های سلولزی

پرده های سلولزی

این پرده ها و پد هایی که از ویژگی سلولوزی برخوردار هستند، در دیواره ها دور تا دور ه کانکس قرار داده می‌شوند تا به خنک سازی هوای داخل کانکس بپردازند. برخلاف سایر دستگاه های خنک سازی بکار رفته در کانکس ماینر که از انرژی الکتریکی و برق استفاده می کنند.

این ها برقی نبوده و در نتیجه در ذخیره سازی انرژی برق کاهش مصرف انرژی نقش مفید و موثری دارند. در کانکس ها ابعاد پدهای سلوزی معمولا بزرگ در نظر گرفته می شود. در نتیجه تاثیر مستقیمی بر سایز و اندازه کانکس ماینر دارند.

اسپیلت

از بهترین دستگاه های سرمایشی که در کانکس بیت کوین استفاده می شود، اسپیلت است. اسپلیت ها و کولر های گازی رطوبت فضا را میگیرند.در نتیجه آسیب کمتری به دستگاه وارد می شود. همچنین گرد و غبار و ذرات را به داخل کانکس وارد نمی کنند.

در نتیجه برای کانکس ها بسیار مفید ترند و در طول عمر دستگاه های ماینر نیز تاثیر مستقیمی دارند. سرمایی که دستگاه های اسپلیت تولید میکنند نسبت به دیگر دستگاه بیشتر است. تنها ضعف آنها نسبت به بقیه دستگاههای سرمایشی مصرف بالای انرژی برق در آنها می باشد.

سیم کشی و تجهیزات الکتریکی

در کانکس ماینر استفاده از کابلهای مسی بسیار قدرتمند ضرورت ویژه ای دارد. زیرا هم دستگاه های ماینر و هم دستگاه های خنک کننده ای که در آن به کار می رود ، مصرف انرژی بالایی دارند و بنابراین کابل ها باید این قابلیت را داشته باشند که در برابر مصرف زیاد و انتقال انرژی الکتریکی بسیار به دستگاه های ماینر دچار آسیب نشوند.و با گرمای ایجاد شده در دستگاه ذوب نگردد.

بهترین نوع سیم که در این دستگاه ها به کار می رود، کابلهای مسی قدرتمند است. این کابل ها انرژی الکتریکی رانیز به خوبی انتقال می دهند و رسانه های خوبی به شمار می آیند. بنابراین این قابلیت ها آنها را در استفاده در کانکس های بیت کوین ممتاز می سازد.

فیوز برق

همچنین کانکس بیت کوین دارای فیوزهای برق قدرتمندی است که بتواند در برابر ولتاژ بسیار بالای برق مستقیم و برق های سه فاز مقاومت نماید. فیوز ها و کنتورهای معمولی در برابر این مقدار برق و الکتریسیته مقاومت لازم را نداشته و دائماً دچار اتصال و قطعی می شوند. برای اینکه این مشکلات به وجود نیاید، فیوزهای قدرتمند حائز اهمیت است.

ابعاد کانکس بیت کوین

 

اندازه و ابعاد کانکس بیت کوین

اندازه و ابعاد کانکس بیت کوین

اینکه کانکس بیت کوین دارای چه ابعاد و اندازه باشد ، بستگی به پارامترهای مختلفی دارد. به عنوان مثال می‌توان از ملاک هایی مانند اندازه و ابعاد دستگاه های ماینر ، اندازه و نوع قفسه کشی‌ها، اندازه پردهای سلولزی، اندازه و ابعاد فن ها ، محلی که قصد راه اندازی کانکس بیت کوین در آن داریم و موارد دیگر اشاره نمود. طبیعتاً هر کدام از این موارد تاثیر مستقیمی در اندازه کانکس بیت کوین دارد.

جمع بندی

با توجه به این مسئله که رمز ارزها جایگاه ویژه ای در کسب درآمد بسیاری از افراد نموده اند ، و نیز اینکه فعالیت در زمینه کریپتوکارنسی یکی از مشاغل پردرآمد آینده نه چندان دور به حساب خواهد آمد ، در نتیجه استقبال خوبی از کانکس بیت کوین در جوامع مختلف و نیز کشور ایران شده است . کانکس های ماینر استاندارد ها و ویژگی های خاصی نسبت به دیگر کانکس ها دارد.

از جمله اینکه با استفاده از دستگاه های سرمایشی مختلف دمای پایین و هوای خنکی را در درون کانکس ایجاد می کند ، یا اینکه رطوبت آنها پایین بوده و همین مسئله باعث می‌شود طول عمر دستگاه های ماینر افزایش پیدا کرده و کارایی آنها بالاتر برود.

انواع دستگاه های سرمایشی که در کانکس های بیت کوین به کار می روند ، عبارتند از : کولر آبی، کولر گازی، اسپیلت، پد های سلولزی، فن های بزرگ و … در این مقاله به بررسی انواع کانکس و روش نگهداری آنها برای استخراج رمز ارز پرداختیم. امیدواریم این مقاله برای شما کاربردی و مفیده بوده باشد.

 

b2n

yun

rizy