کانتینر ماینر

امروزه یکی از کاربردی­ترین استفاده های کانکس و  کانتینر ها، مهیا کردن فضای مورد نیاز تجهیزات ماینر (ریگ ها و دستگاه های ماینینگ)، می­باشد. بر اساس ویکی پدیا، کلمه استخراج (به انگلیسی Mining) در دنیای رمز ارزها به معنی تولید و تأیید تراکنش ارز رمز نگاری شده از طریق حل مسائل کامپیوتری است.

از مزایای استفاده از این سازه، می­توان به سهولت و سرعت زیاد، در کنار قابل حمل بودن و قیمت مقرون به صرفه آن اشاره کرد. این کانتینر ها از لحاظ تهویه هوا و دوام نیز در این معدن عمیق معاصر به خوبی همراه شما هستند.

کانتینر ماینر چیست؟

 

سازه ماینر چیست؟

سازه ماینر چیست؟

 

کانتینر ماینر با هدف نگهداری تجهیزات ماینر در کمترین فضا، با تأسیسات و تهویه مناسب ساخته می­شود. تجهیزات ماینر نیاز به برق زیادی دارند و در طی انجام عملیّات استخراج، حرارت شدیدی تولید می­کنند. همچنین نیاز به سیستم یکپارچه تبادل با شبکه دارند.

حرارت عمدتاً حاصل مصرف برق توسط کارت های گرافیک بسیار قوی و پر مصرف ریگ ها، به همراه چیپ های ASIC  برای حل کردن هش ها می­باشد. گاه حتی این حرارت در صورت دفع نشدن باعث آتش­سوزی می­شود.

در این سازه، استفاده از مواد اولیه مناسب از دو جهت بسیار حائز اهمیت است. اولاً از جهت دفع حرارت بسیار بالای ریگ ها و جلوگیری از مشکلات فنی برای این تجهیزات گران قیمت و دوماً از لحاظ سیستم توزیع برق استاندارد برای عبور جریان برق شدید با توان بالا به همراه شبکه مناسب کانتینر بیت کوین.

ریگ چیست؟

ریگ ها تجهیزات حرفه ای استخراج رمز ارز ها هستند. در این سیستم ها از سخت افزار مخصوص قدرتمند و پر مصرف برای استخراج حداکثری استفاده می­شود. این سیستم ها نسبت به سیستم های گیمینگ هش­ریت (Hash Rate) بسیار بالاتری دارند. چراکه سخت افزار آنها صرفا برای استخراج ساخته شده است. ریگ ها گران قیمت بوده و برای بازده حداکثری نیاز به پیکربندی شبکه مناسب، تهویه مناسب و برق بسیار زیاد دارند.

این سازه برای گنجاندن تعداد حداکثری ریگ ها، تحت شرایط مناسب و سیستم یکپارچه ساخته می­شود. قیمت و مشخصات ریگ ها متنوع است و نوسانات زیادی دارد.

متریال ساخت کانتینر ماینر

 

متریال ساخت کانتینر ماینر

متریال ساخت کانتینر ماینر

همانطور که اشاره شد، بسیار حیاتی است که مواد اولیه مناسبی برای کانتینر ماینر در نظر گرفته شود. این مواد اولیه در بهترین حالت، از گران­ترین نوع خود هستند. چرا که کانتینر ماینر نیاز اساسی به عایق بندی مناسب و تهویه مداوم و قوی دارد. نقشه های برق کانتینر ماینر باید بسیار دقیق باشند و نوع متریال استفاده شده توسط کارشناس معین شود.

همچنین در این سازه، وجود سیستم اطفاء حریق ضروری است. سیستم اتصال به اینترنت نیز باید یکپارچه و امن باشد. در اینجاست که مهندسین IT به کمک شما می آیند. برای مشاوره با تیم ویلاکانکس راجب خرید، تعمیر و تغییر کانتینر ماینر همین حالا تماس بگیرید انواع کانتینر.

چرا کانتینر ماینر؟

در صورتی که کانتینر های ماینر توجه شما را جلب کرده اند، با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی مزایا و ویژگی های کانتینر ماینر بپردازیم.

  • هزینه های کمتر تعویض و تعمیر کانتینر ماینر

در طولانی مدت استفاده از مواد اولیه با کیفیت هزینه های شما را کم خواهد کرد. چرا که سازه تان دوام بالایی دارد و در برابر آب و هوای نامناسب و شرایطی که برای ریگ ها پیش می آید، ایستادگی می­کند. همچنین این سازه پس از راه اندازی نیاز به کمترین رسیدگی دارد و  کاملا به صورت خودکار عمل می­کند.

در صورت تمایل یک سیستم مانتیورینگ در کانتینر ماینیگ نصب شده تا در صورت بالا رفتن حرارت یا مشکلات شبکه شما را مطلع سازد. این سیستم می­تواند از بسیاری مشکلات گران قیمت جلوگیری کند و همچنین خیال شما را راحت سازد کانتینر 20فوت.

  • تسریع سوددهی با کانتینر ماینر

تسریع سوددهی با کانتینر ماینر

تسریع سوددهی با کانتینر ماینر

پروسه ساخت این سازه ها نسبت به فارم های دیگر زمان بسیار کمتری می­گیرد. در عرض چند هفته تا چند ماه می­توانید از تجهیزات خود به بهترین شکل استفاده نمایید. از طرفی این سازه ها برق کشی و سیستم تهویه خود را به صورت استاندارد به همراه دارند. در نتیجه نیازی نیست کار اضافه ای انجام دهید. این سازه روی زمین نیز نصب می­شود و لزوما نیازی به فونداسیون ندارد.

همچنین این سازه ها ممکن است بتوانند اخذ مجوز را برای شما ساده تر کنند. چرا که سیستم های یکپارچه هستند و با یک مرکز فارم بیت کوین کمی متفاوت می­باشند.

انتقال سریع و آَسان کانتینر ماینر

در صورت لزوم نقل مکان جای نگرانی نیست. این سازه ها کاملا قابل حمل هستند و می­توانید جای آن ها را در کمترین زمان ممکن عوض کنید. این نقل مکان به صورتی انجام می­پذیرد که ریگ های شما نیاز به سر هم شدن دوباره ندارند.

پس از انتقال نیز به راحتی ساکن می­شوند و به راحتی به کار می­افتند. البته مشاوره با متخصصین در این مورد نیز ضروری است. چر اکه ممکن است برای مثال کانتینر ماینر شما پس از انتقال نیازمند تنظیمات جدید شبکه باشد کانتینر اداری.

انعطاف پذیری کانتینر ماینر

می­توانید بر حسب هزینه ای که می­خواهید بکنید، یا ابعاد مورد نظرتان، یکی از این کانتینر ها را سفارش دهید و از مزیت های بسیار آن ها بهره مند شوید. نیازی نیست صرفا از کانتینر های 6 متری و 12متری استفاده کنید. همچنین می­توانید از هر نوع سیستم سرمایشی یا شبکه که مورد نظرتان است استفاده کنید.

کانتینر ها و کانکس ها بسیار انعطاف پذیر هستند و این انعطاف پذیری در سیستم های مورد نیاز برای استخراج ارز دیجیتال نیز موجود است. هرچند پیشنهاد ما استفاده از پکیج پیشنهادی کارشناسان خبره است. حداکثر یکپارچگی، نهایت سود دهی را برای شما ممکن می­سازد. شما حتی می­توانید سیستمی را برگزینید که بدون نیاز به برق سه فاز برایتان سود دهی داشته باشد.

قابلیت واگذاری کانتینر ماینر

 

قابلیت واگذاری کانتینر ماینر

قابلیت واگذاری کانتینر ماینر

پس از اتمام استفاده از این دستگاه ها یا در صورت به وجود آمدن مشکلات مختلف، می­توانید این سیستم یکپارچه را با قیمتی مناسب بفروشید. ممکن است در طولانی مدت، کانتینر ماینر شما دچار مشکلاتی شده باشد که این مشکلات اکثرا قابل تعمیر هستند.

یکپارچگی کانتینر ماینر

کانتینر ماینر بسته به نیاز های مختلف، توسط کارشناسان طراحی و ساخته می­شود. زمانی که این کانتینر ها طراحی می­شوند نهایت هماهنگی ریگ ها، شبکه، سیستم تهویه و… مدّ نظر است. یک سیستم یکپارچه به صورت بهینه کار کرده و در طولانی مدت دچار مشکلات کمتری می­شود.

تأمین انرژی کانتینر ماینر

در ایران، قیمت پایین انرژی، سود دهی استخراج ارز دیجیتال را ایده آل می­سازد؛ امّا به صورت قانونی هزینه این انرژی برای سیستم های ارز دیجیتال بیشتر است. در نتیجه اکثر افراد به دنبال کم کردن انرژی مصرف شده هستند تعمیرات کانتینر.

برای این کار، جدا از برق الزامی برای کار کردن ریگ ها و تجهیزات شبکه، سعی می­شود از بقیه هزینه های انرژی کاسته شود. دستگاه های سرمایشی و تهویه برق زیادی مصرف می­کنند. بنابراین در انتخاب آن ها سعی می­شود تجهیزات کم مصرف انتخاب شوند. همچنین توصیه می­شود فارم قابل حمل خود را در مناطق سردسیر احداث کنید.

تجهیزات کانتینر ماینر

 

تجهیزات کانتینر ماینر

تجهیزات کانتینر ماینر

این تجهیزات باید به گونه ای طراحی شوند که کمترین هزینه اولیه ممکن را داشته باشند. برای این امر میبایست به ضرورت ها پرداخت و شرایط محیطی را ترجیهاً در مناطق سردسیر انتخاب کرد. همچنین اگر جغرافیای سردسیر ممکن نبود، تجهیزات سرمایش با کمترین میزان مصرف انرژی طراحی شوند. فیلتر های هوای ورودی باید استاندارد و به اندازه باشند تا گرد و غبار وارد سیستم ها نشود. وجود گرد و غبار باعث کاهش بازده و افزایش حرارت می­شود.

زیرساخت استاندارد برق این دستگاه ها بسیار ضروری است. میبایست تابلوی برق مناسب طراحی و نصب گردد. همچنین برای هر ریگ یک پورت برق جداگانه وجود داشته باشد.

شبکه پایدار و استاندارد نیز بسیار در سود دهی مناسب نقش دارند. کانتینر ماینر شما میبایست دارای تجهیزات مناسب با تنظیمات پیکربندی حرفه ای باشد. استفاده از سوییچ ها و روتر های با کیفیت بسیار حیاتی است. پهنای باند بالا نیز باید فراهم شود تا ریگ ها بتوانند به بهترین شکل عملیات استخراج را انجام دهند.

قفسه بندی مناسب از لحاظ ابعاد و متریال، جهت گنجاندن حداکثری ریگ ها و سرمایش بهینه آنها ضروری است. مواد اولیه قفسه ها باید رسانایی حرارتی مناسب داشته باشند تا حرارت را از طریق فن ها به بیرون هدایت کنند.

قیمت کانتینر ماینر

قیمت این سازه های سودآور بستگی به نیاز شما دارد. نیاز شما نیز بستگی به شرایط مالی، امکانات، منطقه جغرافیایی و زیربنای مورد نظرتان دارد. قیمت ساخت کانتینر می­تواند بسیار متنوع باشد.

همچنین تجهیزات شبکه، تابلوی برق، سیم کشی، ریگ ها، سیستم تهویه و سرمایش و … رابطه مستقیم با قیمت دلار دارند. شما می­توانید جهت برآورد قیمت کانتینر ماینر مورد نظرتان با کارشناسان ما در ویلاکانکس به صورت رایگان در ارتباط باشید. همچنین جهت تغییر ارتقاع یا تعمیر سازه خود، می­توانید از ما مشاوره بگیرید.

خرید کانتینر ماینر

 

خرید کانتینر ماینر

خرید کانتینر ماینر

در این مقاله بستر مورد نیاز و مزایای کانتینر ماینر توضیح داده شد. پس از مطالعه آن و مشاوره با متخصصّین می­توانید تصمیم به خرید بگیرید. این سازه ها به صورت پیش ساخته و سفارشی موجود هستند و در هر دو حالت بسیار سریع تر از دیگر روش ها میباشند. برای مشاوره خرید کانتینر ماینر با ویلاکانکس تماس بگیرید.

فروش کانتینر ماینر

پس از استفاده این سازه ها می­توانید آن ها را به دلایل مختلف واگذار کرده و سرمایه خود را به دست آورید. این کانتینر ها ممکن است نیاز به تعمیر و تغییر ارتقاع داشته باشند. شما می­توانید مشخصات سازه خود را با ما به اشتراک بگذارید و در صورت توافق آن را به ویلاکانکس واگذار کنید.

بعلاوه گروه تولیدی ویلاکانکس، فروشنده و طراح انواع مدل های کانتینر ماینر در ابعاد و طرح های مختلف می­باشد. برای اطلاع دقیق از مدل های مختلف این سازه سودآور، فقط کافیست با تیم پشتیبانی ما تماس حاصل کنید.

جمع بندی

استخراج ارز دیجیتال و سرمایه گذاری های مختلف در این زمینه، در چند سال اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. استخراج این ارز ها نیاز به تجهیزات مخصوص دارد. در این سازه شما این تجهیزات را با زیرساخت استاندارد و یکپارچه همراه با دوام و تهویه مناسب دریافت خواهید کرد.

همچنین بحث حمل و نقل این سازه ها به صورت یک جا بسیار طرفدار دارد و شما می­توانید کل سیستم را به صورت یک جا واگذار کنید. ویلاکانکس با بیش از 10 سال تجربه در ساخت انواع سازه ها، برای مشاوره و خرید و فروش انواع سازه ها در خدمت شماست. با خرید از ویلاکانکس از 1سال ضمانت کتبی و 10 سال خدمات پس از فروش بهره مند خواهید شد.

 

b2n

yun

rizy