انواع کانتینر

کاربرد انواع کانتینر و کانکس ها در دنیای امروز بسیار وسیع است. ترابرد محموله ها بدون تخلیه در بین راه، برای اولین بار در دهه 1960 میلادی توسط کانتینر ها ممکن شد. بعد ها، در جنگ ویتنام برای استفاده های نظامی، مانند اتاق فرماندهی و یا پناهگاه ها از آنها استفاده شد. حمل و نقل بدون نیاز به تخلیه محموله و بارگیری آن، به ترابری در سطح جهانی سرعت بسیار زیادی بخشید.

در این روش کانکس و کانتینر های حاوی محموله، به صورت یک­جا جا به جا می­شوند. همچنین میزان آسیب و دزدیده شدن اجناس به حداقل رسید. پس نیاز به این سازه­ها در دنیای امروز، یک امر کتمان نشدنی است. بطوریکه امروزه کاربرد های بسیاری زیادی دارند که در ادامه به بررسی برخی از آنها می­پردازیم.

کاربرد های کانتینر

کاربرد های کانتینر

کاربرد های کانتینر

انبار کانتینری: کانتینر های آلومینیومی در مکانی جمع شده و کرایه داده می­شوند. اکثرا برای انبار کردن وسایل قدیمی یا به عنوان پارکینگ استفاده می­شوند. همچنین تاجر ها از آنها برای انبار کردن اجناس خود استفاده می­کنند.

استفاده ترابری: کانکس های آلومینیومی از استحکام کافی برای این کار برخوردار نیستند. برای این کار از بدنه گالوانیزه و استراکچر قوی تر استفاده می­شود. این کانتینر ها را احتمالا بر روی کشتی های تجاری و کامیون های ترانزیت دیده اید.

استفاده مسکونی: کانتینر ها در شکل های مختلف به صورت کانکس مسکونی یا ویلایی استفاده می­شوند. این روش مقرون به صرفه و بسیار انعطاف پذیر است.

استفاده خلاقانه: همانطور که گفته شد محدودیتی برای استفاده از این سازه ها وجود ندارد. کانتینر ها می­توانند برای استخر، سرپناه های اورژانسی، بیمارستان های سیار، اتاق دارک روم عکاسی، گاراژ و… استفاده شوند.

مزایای استفاده از کانتینر در ترابری

امنیت کافی اجناس: زمانی که کانتینر بر روی کشتی می­رود مسافت زیادی را طی می­کند. پوشش فولادی و محکم سازه، در مقابل آب و هوای ناطلوب، تغییرات دما، سرقت، آتش سوزی و… مقاوم است. استفاده از سازه مناسب و با کیفیت، می­تواند امنیت کافی را به خوبی فراهم کند.

ابعاد استاندارد: کانتینر ها تحت استاندارد های مشخص شده توسط ISO (سازمان جهانی استاندارد) ساخته می­شوند. دلیل این امر، امکان جابجایی بهینه آنها می­باشد. از طرفی کانتینر ها بر هواپیما، کشتی، کامیون و قطار سوار می­شوند. لذا ابعاد سازه باید به صورتی باشد که بتوان آن را در تمامی این وسیله ها جای داد.

تسریع ترابری و کاهش قیمت: زمانی که از این سازه ها برای ترابری استفاده می­شود، هزینه حمل و نقل بر اساس هر یک کانتینر محاسبه می­شود (نه بر اساس تعداد کالا). از طرفی بارگیری و تخلیه یک آن توسط جرثقیل، بسیار سریع تر از روش های دیگر ترابری است.

 • کانتینر کالای خشک

 

کانتینر کالای خشک

کانتینر کالای خشک

این مدل، رایج ترین نوع در ترابری است. بدنه آن از جنس فولاد است و امکانات ویژه ای مانند سرمایش و تهویه ندارد. آنها صرفا یک جعبه مستحکم فولادی هستند.

معمولا در ابعاد 20 و 40 فوت موجودند. همچنین نوع 40 فوت “های کیوب” آن ها نیز ساخته می­شود. نوع “های کیوب” 13درصد فضای مکعبی داخلی بیشتری دارد، وزن بیشتری را تحمل می­کند و خودش نیز سنگین تر و بلند تر است. این نوع کانتینر اصولا برای کالای فاسد نشدنی مانند ذغال سنگ، نفت، وسایل الکتریکی و… استفاده می­ شود.

 • کانتینر یخچالی

این مدل­ها فضای داخلی با دمای کنترل شده را فراهم می­کنند. کانتینر یخچالی در طول حمل و نقل به یک منبع برق متصل می­شود تا بتواند در سرتاسر مسیر، دمای محصولات را ثابت نگاه دارد. این منبع برق می­تواند برق خود کشتی و یا ژنراتورهای گازوئیلی و بنزینی باشد. دمای محموله می­تواند بین 35- تا 30 درجه سانتیگراد تنظیم شود. همچنین می­توان تهویه و رطوبت هوا را کنترل کرد. این مدل نیز معمولا در ابعاد 20 فوت و 40 فوت ساخته می­شود، همچنین مدل “های کیوب”  آن نیز موجود است کانتینر 20فوت.

گاهی در این مدل­ها برای جلوگیری از آلوده شدن مواد حسّاس، از فیلتر هوا استفاده می­شود. این نوع کانتینر برای مواد فاسد شدنی مانند مواد شیمیایی و دارویی، میوه و سبزی و مواد پروتیینی و لبنی کاربرد دارد. بعلاوه می­توان آن را با دیوار های کاذب به چند بخش تقسیم کرد و برای هر بخش دمایی خاص در نظر گرفت.

 • کانتینر رو باز

کانتینر رو باز

کانتینر رو باز

برای بارگیری کالاهایی با ارتفاع یا وزن زیاد استفاده می­شوند. عموما در ابعاد 6 و 12 متری موجود هستند. این مدل ها سقف ندارند و به همین دلیل می­توان اجسام سنگین را بوسیله جرثقیل در آنها قرار داد. اجسام با ارتفاع زیاد توسط توری برزنتی پوشانده می­شوند.

به همین دلیل به این نوع کانتینر “چادری” نیز گفته می­شود. کانتینر رو باز می­تواند وزن بیشتری را نسبت به بقیه مدل ها تحمل کند. کف این سازه­ها چوبی است و عموما اقلام خام صنعتی مانند لوله ها، کابل ها، آهن آلات و ابزار در آنها حمل می­شوند. همچنین برای اقلام با شکل هندسی خاص و بزرگ کاربرد دارند.

 • کانتینر تا شو

این مدل تنها در عرض های خود دیواره دارد. در دو نوع با دیواره های جدا شونده و دیواره های ثابت عرضه می­شود. گاهی نیاز می­شود که دیواره های عرضی نیز جدا شده تا کالایی با طول زیاد در کانتینر جا شود.

کاربرد این سازه زمانی است که محموله باید از بالا یا کناره ها وارد شود. در ابعاد 6 و 12 متری عرضه می­شود و از جنس فولاد است. معمولا برای جابجایی ماشین آلات مانند اتوبوس ها، ماشین ها و قایق ها به صورت مونتاژ شده، استفاده می­شود. همچنین برای اجناس حجیم مانند الوار و لوله ها کاربرد دارد.

 • کانتینر تونلی

"<yoastmark

  کانتینر تونلی

سازه تونلی دو درب در دو سر خود دارد و از لحاظ کاربردی بسیار انعطاف پذیر است. در ترابری سرعت بارگیری و تخلیه را دو برابر می­کند. همچنین می­توان دو محموله را توسط دیوار کاذب، در این سازه جای داد. از کاربرد های دیگر آن می­توان به مواردی همچون، استفاده بعنوان پل موقّت و ورودی کنسرت ها اشاره کرد.

 • کانتینر پهلو باز

این مدل علاوه بر درب عرضی اش، دربی بزرگ تر در طول خود دارد. این درب سه امکان اصلی به ما می­دهد. اولا می­توان اجسامی با طول زیاد را از آن رد کرد و در کانتینر جای داد. دوم این که لیفت تراک ها می­توانند کالاهایی که به صورت پالتی هستند را به راحتی در آن جای دهند.

همچنین افراد نیز می­توانند با سرعت بیشتری اجناس را در آن بچینند. سوم قابلیت کاربری تجاری و خدماتی این کانتینر است. به این صورت که به دلیل داشتن دربی طولانی، می­توان از آن به عنوان دکّه های کافی شاپ، فست فود و… استفاده کرد. هرچند توصیه می­شود برای بیزینس خود، از یک کانکس سفارشی شیک استفاده کنید کانتینر پیش ساخته.

 • کانتینر نصفه (نیم کانتینر)

گاهی نیاز می­شود که بار زدن و تخلیه کردن اقلامی مانند ذغال سنگ، شن، براده آهن، نمک و… به آسانی انجام پذیرد. در این حالت نیم کانتینر، با ارتفاع نصف مدل های معمولی، به کمک ما می­ آید. ارتفاع این مدل1450 میلی متر می­باشد. هر جایگاه کانتینر بر روی کشتی، با دو عدد از این سازه ها اشغال می­شود. بعلاوه در زمان برگشت کانتینر های خالی، به مقدار زیادی در هزینه ها صرفه جویی می­شود.

 • کانتینر مخصوص

 

کانتینر مخصوص

کانتینر مخصوص

این کانتینر ها می­توانند تقریبا در هر شکل و ابعادی ساخته شوند. کاربرد آنها زمانی به چشم می­آید، که محصولی نیاز به سازه ای با شکل خاص برای حمل و نقل داشته باشد.

بیشتر شرکت های ترابری زیر بار این نوع کانتینر نمی­روند. چرا که جای دادن آن می­تواند سخت باشد و همچنین هزینه ساخت آن نیز بالاست. این مدل ها اکثرا برای حمل و نقل سلاح کاربرد دارند. مواد اولیه و شکل این کانتینر ها، بسته کاربری مورد نظر، می­تواند متفاوت باشد.

 • کانتینر مخزن دار

این مدل­ها برای ترابری انواع مایعات کاربرد دارند. برای ساخت آن ها از مواد ضد زنگ استفاده می­شود. کانتینر های مخزن­دار تحت استاندارد های جهانی ساخته می­شوند و در آن ها انواع مواد شیمیایی، شیر، سوخت های فسیلی و … حمل می­شوند.

خرید انواع کانتینر

نیاز به خرید کانتینر ممکن است برای هر قشری، از تاجر های بزرگ گرفته تا افراد معمولی، وجود داشته باشد. شاید شما به یک کانکس آلومینیومی برای انبار کردن وسایل خود یا یک کانتینر یخچالی برای صادر کردن محصولات خود نیاز داشته باشید.

در هر صورت می­توانید با تیم ویلا کانکس تماس گرفته و در خصوص نیاز یا ایده خود از مشاورین خبره ما کمک بگیرید. بی شک داشتن یک خرید بی نقص و مطمئن برای همه ی خریداران دغدغه محسوب می­­شود. در همین راستا تیم  ما در کل طول فرایند انتخاب، سفارش و خرید در کنار شما خواهد بود.

قیمت انواع کانتینر

قیمت انواع کانتینر

قیمت انواع کانتینر

بسته به نوع، ابعاد و مشخصات سازه، قیمت آن نیز متغیر است. شاید شما به دنبال کانتیر ارزان قیمت هستید. در این صورت باید توجه کنید که قیمت ارزان اولین ملاک با اهمیت نیست کانتینر در ارومیه.

درجه اول کیفیت سازه، تعیین کننده است. در حقیقت سازه ایده آل باید دارای قیمت مناسب و کیفیت مطلوب باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت روز انواع کانتینر، فقط کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید.

فروش انواع کانتینر

در شرکت ما انواع سازه های پیش ساخته با بهترین کیفیت به فروش می­رسد. بعلاوه اگر حتی شما نیز قصد فروش سازه دست دوم خود را دارید، می­توانید با تیم ما در تماس باشید. همین حالا با تیم پشتیبانی ویلاکانکس تماس گرفته و اطلاعات و تصاویر سازه خود را برای ما ارسال کنید. پس از بررسی کارشناسان، شما می­توانید سازه خود را با بهترین قیمت به فروش برسانید.

 

b2n

yun

rizy