کانکس مدیریتی

کانکس مدیریتی یا کانکس اداری به نوعی از سازههای پیش ساخته گفته میشود که از آنها برای اسکان دادن مدیران و یا مسئولان پروژههای ساختمانی استفاده میشود.

این کانکسها دارای انواع مختلف و متنوعی هستند که به صورت معمول از امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی، آبدارخانه، اتاق منشی، اتاق کنفرانس، اتاق انتظار و … نیز برخوردار هستند.

مدیریت یک پروژه ممکن است ارباب رجوع و مراجعه کنندگان زیادی از طرف مدیران و کارفرمایان سایر شرکتها داشته باشد. به همین دلیل کانکسهای اداری از لحاظ شکل ظاهری و نمای داخلی بسیار زیبا، شیک و لوکس طراحی میشوند. این سازه در هنگام کمبود فضای اداری و یا برای جداسازی دفتر مدیریتی از سایر بخشهای یک اداره مورد استفاده قرار میگیرد.

 • این سازه اداری سالنی درجه یک با ابعاد 2.40 × 6 : 45000000 ریال
 • کانکس دو اتاقه با دو درب مجزا درجه یک با ابعاد 2.40 × 6 : 53000000
 • سازه سالنی با سرویس بهداشتی درجه یک با ابعاد 2.40 × 6: 65000000 ریال
 • سازه با آبدارخانه به همراه سرویس بهداشتی 2.40 × 6: 74000000 ریال
 • این سازه سالنی درجه یک 2.40 × 12: 126000000 ریال
 • سازه با ساندویچ پانل 2.40 × 12: 216000000 ریال
 • هزینه کانکس سالنی نما کانادایی 2.40 × 12: 206000000 ریال

ابعاد کانکس های مدیریتی

به صورت استاندارد کانکس اداری در ابعاد 12*2.4 تا حداکثر 12*3.5 بدون محدودیت حمل و با مجوز بار ترافیکی تولید میشوند. البته در بعضی از مواقع ابعاد کوچک 3*6 نیز میتوانند نیازهای خریدار را رفع کنند به صورتی که دیگر نیازی به ابعاد بزرگتر نداشته باشند.

کاربرد کانکس های مدیریتی

کانکسهای اداری و مدیریتی در واقع برای استفاده مدیران و کارمندان رده بالا یک مجموعه طراحی و ساخته شدهاند. دلیل استفاده از این کانکسها به عنوان دفاتر کاری، میتواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد.

که از جمله مهمترین آنها میتوان به فراهم نبودن شرایط و یا فقدان زمان کافی برای احداث یک دفترکار مدیریتی، کمبود فضا در ساختمان اداری و یا موقت بودن محل استقرار کارمندان و مدیران اشاره کرد. تمامی این عوامل باعث میشود تا یک مجموعه اقدام به خرید کانکس مدیریتی کند کانتینر مدیریتی.

انواع کانکس های مدیریتی

 

انواع کانکس مدیریتی

انواع کانکس مدیریتی

کانکسهای اداری همانند سایر سازههای پیش ساخته در انواع مختلفی تولید میشوند که به صورت موقت و دائم مورد استفاده قرار میگیرند. درون این کانکسها نیز میتوان همانند یک اداره، میز، فایل، کمد و مبلمان اداری را قرار داد. از انواع مختلف کانکس اداری میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کانکس اداری سالنی

این نوع کانکس دارای یک فضای اداری سالنی بدون امکانات رفاهی نظیر سرویس بهداشتی و یا آشپزخانه است. کانکس سالنی در ابعادی با طول 6متر، 8 متر، 12 متر و عرض 2.4 و 3 متر تولید و به بازار عرضه میشود که استفاده از نوع 12 متری آن رایجتر است.
در کانکس مدیریتی سالنی به طول 12 متر میتوان چند میز و دیگر لوازمات اداری را جای داد و یا از آن به عنوان بایگانی راکد و انبار استفاده کرد..

 • کانکس اداری دو اتاقه

این نوع کانکس از دو اتاق بزرگ و در واقع دو واحد مجزای اداری در کنار یکدیگر برخوردار است. در بین هر دو اتاق فضای خالی وجود دارد و از یک درب مشترک برای بیرون رفتن از کانکس استفاده میشود. هر دو اتاق این کانکس دارای کولر، برق، تلفن و دریچه بخاری جداگانه هستند. از فضای خالی بین آنها نیز به عنوان اتاق انتظار و یا اتاق منشی استفاده میشود.

 •  کانکس های مدیریتی چند اتاقه

 

کانکس های مدیریتی چند اتاقه

کانکس های مدیریتی چند اتاقه

این کانکسها به صورت معمول در ابعاد 12*6 متر و یا بزرگتر تولید میشوند و داری یک درب مشترک هستند که رو به روی آن یک راهرو قرار دارد. در سمت چپ و راست این سازه میتوان تعدادی درب مشاهده کرد.

 •  کانکس اداری دو اتاقه به همراه سرویس بهداشتی و آبدارخانه

این کانکس از ویژگیهای کانکس دو اتاقه برخوردار است. با این تفاوت که برای آن امکانات رفاهی نظیر آبدارخانه و سرویس بهداشتی نیز در نظر گرفته شده است. بدین وسیله این کانکس از تمامی امکانات مورد نیاز یک اداره برخوردار شده است.

 •  کانکس سالنی با آبدارخانه و سرویس بهداشتی

این کانکس در واقع یک سالن اداری بزرگ محسوب میشود که میتواند تعداد زیادی میز و صندلی اداری را درون خود جای دهد. در گوشه این نوع کانکس سالنی یک آشپزخانه قرار گرفته است و برای تامین کردن رفاه حال کارمندان در آن یک سرویس بهداشتی نیز تعبیه شده است.

قیمت کانکس های مدیریتی

 

قیمت های کانکس مسکونی

قیمت های کانکس مسکونی

این نوع سازههای مدیریتی از تنوع بالایی در ابعاد، طرح، امکانات و نوع مصالح مصرفی برخوردار هستند. به همین دلیل تا قبل از مشخص شدن نوع سازه، امکانات، ابعاد و شرایط ساخت آن، نمیتوان قیمت تمام شده این محصولات را تخمین زد.

ابعاد کانکس مدیریتی چیست؟

کانکس اداری یا مدیریتی ابعاد خاصی ندارند و در تولید آن هیچ محدودیتی وجود ندارد. در صورتی که ابعاد کانکس اداری از سایز استاندارد بیشتر باشد و امکان حمل و نقل آن وجود نداشته باشد، میتوان:

 •  این سازه را به شکل دو یا چند تکه اجرا کرد. بعد از آن نیز کانکس را به محل مورد نظر انتقال داد و به یکدیگر متصل کرد.
  کانکس اداری در محل مورد نظر ساخته شود.
 • به صورت استاندارد کانکس اداری در ابعاد 12*2.4 تا حداکثر 12*3.5 بدون محدودیت حمل و با مجوز بار ترافیکی تولید میشوند. البته در بعضی از مواقع ابعاد کوچک 3*6 نیز میتوانند نیازهای خریدار را رفع کنند به صورتی که دیگر نیازی به ابعاد بزرگتر نداشته باشند.

قیمت کانکس های مدیریتی دست دوم

در مواردی که نیازی به خرید کانکس اداری با مشخصات فنی و ظاهر اختصاصی وجود ندارد، میتوان به سراغ خرید کانکس اداری یا مدیریتی دست دوم رفت. این کار در بسیاری از مواقع میتواند هزینه خرید کانکس را 25 تا 40 درصد کاهش دهد کانکس کارگاهی.

البته این اتفاق در صورتی میافتد که بتوان یک انتخاب درست داشت و یک کانکس با حداقل نیاز به تعمیرات و بازسازی خریداری کرد. به صورت معمول کانکس اداری دست دوم گزینه مناسبی برای استفاده در دفاتر اداری، شرکتی و یا سازمانی به شمار نمیآید. بیشترین کاربرد این کانکسها در کاربرهای موقت نظیر کارگاه های ساختمانی است.

 

b2n

yun

rizy