کانکس بزرگ

امروزه کانکس ها در ابعاد بزرگ ساخته و تولید می شوند؛ از کانکس بزرگ گرفته تا کانکس های کوچک. موارد استفاده هر کدام از این کانکس ها متفاوت می باشد. آنچه ما در این مقاله می‌خواهیم به آن بپردازیم، کاربردها و نحوه ساخت کانکس بزرگ است کانتینر بزرگ.

کاربرد کانکس بزرگ

 

 کاربرد کانکس بزرگ

کاربرد کانکس بزرگ

منظور از سازه بزرگ ، سازه های پیش ساخته ای می باشد که ابعاد آن ها به گونه ای ساخته و طراحی شده اند که بزرگتر از حد معمول بوده و قابل حمل نمی باشند.

برخلاف اکثر کانکس ها و سایر سازه های پیش ساخته که به گونه ای طراحی می شوند که بتوان آنها را در جاده ها با وسایل نقلیه سنگین مانند تریلی ها حمل نمود . اما گاهی نیاز مشتری و کاربر ایجاب می کند که فضای بزرگی را در دسترس داشته باشد.

در چنین مواردی کاربر برای داشتن فضای بزرگ دست به انتخاب کانکس هایی می زنند که اندازه آنها بسیار بزرگتر می باشد. بعضی از این سازه ها تا چند صد متر مربع مساحت دارند ؛ می‌توان از آنها در موارد زیادی استفاده کرد.

زمانی که صحبت از کانکس بزرگ است منظور کانکس های با ابعاد بزرگتر از 40 مترمربع است.این نوع کانکس ها را نمیتوان به صورت یک تکه برروی تریلی جا به جا کرد. معمولاً کاربرد اکثر این سازه ها برای مواردی مانند سازه های ویلایی یا دفاتر اداری شرکتها می باشد . حتی در برخی موارد این کانکس ها برای کمپ های کارگاهی در مواردی که یک پروژه بزرگ در حال انجام است به کار میروند.

کانکس های بزرگ نوع اداری دارای اتاق ها و بخش های مختلفی هستند که کارمندان آن اداره می توانند به عنوان اتاق اداری خود از آنها استفاده نمایند ؛ اما در نوع کانکس ویلایی اتاق خواب های زیاد حال پذیرایی آشپزخانه و موارد دیگر به کار می رود . در مثال سوم از آنجایی که سرانه پرسنل بسیار زیاد می باشد ، و نیز معمولاً این پروژه ها زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهند انواع کانکس.

ساخت کانکس بزرگ

برای اینکه یک کانکس بزرگ ساخته بشود ، به صورت کلی از دو روش استفاده می شود ؛ یک روش این است که هنگامی که سازه را طراحی می کنیم ، در طراحی پلان آن طوری عمل کنیم که بتوان به روش‌های مختلف سازه را به صورت جدا جدا ساخت.سپس آن را حمل نمود و سپس در محل مورد نظر آنها را به یکدیگر متصل کرد . زمانی که این نوع طراحی را به کار می بریم می ‌توان قطعات کوچکتر سازه را توسط تریلی ها به راحتی حمل و نقل نمود. به این روش سازه دوقلو نیز می گویند .

از دیگر روش های ساخت کانکس ساخت آن از صفر تا صد در کارگاه است.حال این روش در چه زمانی مناسب است؟زمانی که تمامی مصالح و متریال مورد استفاده ابتدا به صورت خام به محل ساخت برده شود.

هر کدام از این روشها معایب و مزایای زیادی دارد که می توان آن ها را بررسی نمود .کاربر و خریدار باید توجه کند که کدام روش برایش مقرون به صرفه تر خواهد بود.

مشخصات فنی کانکس بزرگ

 

مشخصات فنی کانکس بزرگ

مشخصات فنی کانکس بزرگ

سازه ها به دو صورت می‌ توانند تولید شوند . یک روش ساخت قطعات مجزا و اتصال آنها در محل مورد نظر می باشد . روش دیگر ساخت تمامی مراحل کانکس بزرگ در محل مورد نظر با استفاده از مصالح مورد علاقه است .

زمانی که تصمیم گرفتیم قطعات را به صورت جدا جدا از هم بسازیم و با تکه کردن سازه به سه چهار یا حتی بیشتر از قطعات کانکس بتوانیم آن را به محل مورد نظر حمل نماییم .

استفاده از از ساندویچ پانل در نمای بیرونی کانکس بسیار منطقی می باشد . حتی می توان گفت بهترین گزینه همین ساندویچ پانل است ؛ ساندویچ پانل این قابلیت را دارد که می توان آنها را از هم جدا کرد و پس از اینکه به قطعات مختلفی تقسیم شد ، می توان دوباره آنها را متصل نمود.

ساخت کانکس بدون قابلیت جابجایی

اما زمانی که تصمیم داریم کانکس بزرگ را در خود محل به صورت کامل و صفر تا صد بسازیم و دیگر تصمیم به جابجایی کانکس نداریم ، می ‌توان انواع و اقسام مصالح و مشخصات فنی مدنظر را برای کانکس بزرگ اجرا نمود. هیچ گونه محدودیتی در مصالح و مشخصات فنی سازه هایی که ۰ تا ۱۰۰ در محل ساخته می شوند ، وجود ندارد. شما می توانید کف این سازه ها را به صورت عرشه و ثابت نمایید یا در استفاده از کف آن مصالحی مانند سرامیک و موزاییک را به کار ببرید.

هیچ گونه محدودیتی نیز وجود ندارد و شما زمانی که قصد حمل کردن یا جابجایی این سازه پیش ساخته را ندارید.آنگاه می‌توانید هر پلان طرح و نقشه ای را که مد نظر دارید برای سازه خود اجرا نمایید. در نتیجه آزادی عمل بسیار زیادی دارید .

مزایای استفاده از کانکس بزرگ

 

مزایای استفاده از کانکس بزرگ

مزایای استفاده از کانکس بزرگ

مزایا و ویژگی های بسیار زیادی که سازی های بزرگ دارد. از همین جهت باعث می شود استقبال زیادی از آن ها بشود.در ادامه به برخی از ویژگی های آن اشاره نمود.

مقاومت در برابر زلزله

بر خلاف سازه‌های تیراهنی و بتنی و آجری که تا حد خاصی می‌توانند در برابر زلزله تاب بیاورند. حتی گاهی در برابر لرزش های کوچک نیز تخریب های زیادی در آنها رخ می دهد. این دسته از سازه های پیش ساخته در برابر زلزله مقاومت بسیار زیادی دارند.

بنابراین ویژگی بارز کانکس های بزرگ امنیت بالای آنها می باشد ؛ زیرا ارتباط مستقیم تخریب زلزله و مقاومت سازه بسیار مشخص است. هر چقدر وزن سازه کمتر باشد. مقاومت و امنیت آن بیشتر و بیشتر می باشد .در زمان وقوع زلزله از آنجایی که مصالح به کار رفته در این نوع سازه ها سبک می باشد.

در نتیجه درصد تخریب این سازه ها بسیار کم است . حتی با فرض به بار آمدن خرابی از آنجایی که وزن آن بسیار کم است. بنابراین احتمال اینکه خسارت های جانی سراغ افراد بیاید بسیار کم بوده و خطر مرگ کسی را تهدید نمی کند .

 قابلیت ترمیم سازه

از ویژگی‌های مهم و حائز اهمیت در این نوع سازه ها این است. که می ‌توان آنها را ترمیم و بازسازی کرد و برای ترمیم و بازسازی آن نیاز به پرداخت هزینه های بسیار سنگین نبوده و بر خلاف ساختمان ها هزینه تعمیرات آن بسیار کم می باشد . هر قسمت را می توان به سادگی و جداگانه تعمیر کرد . با این تعمیرات عمر سازه به مراتب افزایش پیدا می کند. اهمیت مهم این مورد در سازه های مسکونی لوکس بودن و زیبایی بسیار اهمیت است .

قابلیت حمل و نقل

قابلیت حمل و نقل

قابلیت حمل و نقل

یکی دیگر از موارد مزیت‌های سوله مسکونی و کانکس های بزرگ این است که قابلیت حمل و نقل و جابجایی این سازه های پیش ساخته فراهم می باشد . این مزیت آن جا خود را نشان می دهد که شما زمان کافی برای ساختن یک ساختمان و بنای سنتی ندارید کانکس مسکونی.

در این گونه مواقع به راحتی می توانید با حمل و نقل یک سازه و نصب آن در کمترین زمان ممکن صاحب یک سازه بزرگ شوید. در رستورانهای سیار ، کافه های سیار و برخی موارد دیگر. استفاده از این سازه ها به خاطر قابلیت جابجایی و حمل و نقل آن بسیار حائز اهمیت است .

 قابلیت فروش

زمانی که تصمیم گرفتید دیگر از سازه خود استفاده نکنید نباید آن را دور بندازید.شما می ‌توانید با فروختن آن به عنوان یک سازه دست دوم بخش بسیار زیادی از سرمایه خود را برگردانید. بنابراین یکی از مزایای مهم کانکس های بزرگ قابلیت فروش آن ها می باشد. به خصوص در شرایطی که ساخت و ساز ساختمان های مسکونی با چالش های قیمتی شدیدی مواجه شده است.

جمع بندی

حال شما بعد از مطالعه مزایا و ویژگی های کانکس در این شرایط که استفاده از سازه می تواند خواسته های افراد را در زمینه های مورد نیاز آن ها فراهم کند. می توان در موارد زیادی به جای صرف هزینه های مالی و زمانی بسیار از سازه آمادهه استفاده کنید.

سازه ها انواع مختلفی دارند،برای آشنایی بیشتر مقاله انواع کانکس را مطالع کنید. در این مطلب راجب انواع کاربردهای سازه بزرگ اطلاعاتی را به دست آوردید که احتمالا برایتان تازگی داشت . امیدوارم این مطالب برایتان مفید و کاربردی بوده باشد.

 

b2n

yun

rizy