کانکس معدن

یکی از انواع کانکس ها که کارایی های بسیار زیادی دارد، کانکس معدن می باشد. که همانطور که از نامش پیداست عمده کار بری آن استفاده در معادن است. کانکس معدن باید ویژگی‌های منحصر به فردی داشته باشد. هم باید دارای تجهیزات بسیار قوی باشد و همین که تحمل شرایط سخت انبارهای معدنی را داشته باشد.

استحکام و مقاومت و پایداری بالای این کانکس ها نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. نسبت به سایر کانکس ها حساس ترین نوع کانکس ها کانکسهای معدن می باشد در ادامه به بررسی کامل آنها می پردازیم.

مزایای کانکس معدن

در استفاده از کانکس های معدن باید این نکته را مدنظر قرار داد که این کانکس ها از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه و دارای مزیت و توجیه اقتصادی زیادی می باشند. از آنجایی که در ساخت این گونه کانکس ها مصالح ساختمانی به کار نمی رود نسبت به کانکس های ساختمانی و کانکس های دیگری که تولید و بهره برداری می شود بسیار کم هزینه تر است .

همچنین پس از اینکه کاربرد این کانکس ها برای افراد تمام شد. می ‌توانند با فروش یا اجاره آنها بخش زیادی از پول خود را برگردانند. یکی دیگر از مزایای کانکسهای معدن این است. که این کانکس ها پرتابل بوده و قابلیت و خاصیت جابجایی را دارند. برای شغل هایی که دائماً در حال جابجایی هستند این کانکس ها بسیار مناسب است . همچنین یکی دیگر از کاربردهای آن پروژه هایی می باشد که امکان ساخت و یا اجاره نمودن واحدهای ساختمانی در آن پروژه ها وجود ندارد کانتینر معدن.

زمان اندک در ساخت

 

زمان اندک در ساخت

زمان اندک در ساخت

یکی دیگر از مزایای این کانکس  این است که زمان بسیار اندکی را به خود اختصاص می‌دهد و افراد می توانند در کمترین زمان ممکن از آن بهره برداری نمایند .زیرا در ساخت کانکس های معدن گچبری، نقاشی ، بنایی و موارد دیگر به کار نمی رود. یعنی بر خلاف سازه های ساختمانی ثابت و واحدهای مسکونی آپارتمانی که در ساخت آنها از بنایی و ساختمان سازی استفاده می شود. در این گونه از کانکس هیچ کدام از این موارد وجود ندارد . بنابراین در کمترین زمان ممکن نصب و اجرا می گردد.

یکی دیگر از مزایای کانکس معدن مانند سایر کانکس ها طول عمر ماندگاری و مقاومت آن است . این کانکس ها در برابر انواع حوادث و فجایع طبیعی مانند سیل زلزله طوفان و حتی آتش سوزی نیز عملکرد بسیار قابل قبولی دارند . پایداری و مقاومت کانکسهای معدن و حتی سایر کانکس ها باعث استفاده ایمن آنها در شرایط بحرانی شده است . کانکس های معدن در برابر زلزله از مقاومت بسیار بالایی برخوردارند . تا حدی که جلوی مرگ قومی و کشتار انسانها در شرایط بحرانی را می گیرند

عایق بودن

همچنین کانکس ها به صورت یک عایق از لحاظ صوتی و یا حرارتی استفاده استفاده می شوند . در داخل این کانکس امکان اینکه کابل تلفن نصب شود و یا شبکه اینترنت وایرلس راه اندازی گردد نیز وجود دارد. جنس بدنه کانکس های معدن معمولاً ساندویچ پانل و یا پی وی سی می باشد . چراکه ساندویچ پانل از قدرت و مقاومت بسیار زیادی برخوردار است.

ساخت کانکس معدن

 

ساخت کانکس معدن

ساخت کانکس معدن

برای ساخت و تولید کانکس معدن نیاز است که ابتدا نقشه های توسط فردی که در این زمینه کارشناس و خبره می باشد تهیه گردد . پس از اینکه این نقشه ها آماده شد توسط مسئول فنی مربوط به ساخت سوله و کانکس بررسی می شود .

 کاربرد کانکس معدن

همانطور که می دانید هر کدام از کانکس ها برای مکان خاصی استفاده می شوند که ما در مقالات قبلی کم و بیش به آن پرداخته ایم . به عنوان مثال کانکس ویلایی یا کانکس مسکونی برای استفاده از آنها به عنوان محلی برای سکونت موقت یا دائم استفاده می شود که انواع مختلفی هم دارند .

کانکس های معدنی از لحاظ دکوراسیون شکل نقشه آن نوع حمل و نقل آنها مکان و غیره به صورت کامل با کانکس های ویلایی و ساختمانی متفاوتند . این کانکس ها با توجه به نوع کاربری شان ابتدا نقش هایشان طراحی می‌شود . پس از نقشه این کانکس طراحی شد شروع به ساخت کانکس معدن می کنند . کانکس بیشتر برای استفاده از کارگاه های صنعتی معادن کارخانجات کوچک یا بزرگ استفاده می شود . یکی دیگر از موارد کاربرد کانکس معدن استفاده آنها در پروژه های بزرگی مانند برج سازی و یا انبوه سازی ساختمان ها و شهرک ها می باشد.

این کانکس ها در سخت ترین شرایط آب و هوایی مانند گرما و سرمای زیاد طوفان ها و گرد و خاک و موارد دیگر بالاترین بازدهی مقاومت را از آن خود کرده‌اند چند ویژگی مهم این دسته از کانکس ها قابلیت استفاده آنها در تمامی محیط ها می باشد کانکس ماینر.

مشخصات کانکس معدن

 

مشخصات کانکس معدن

مشخصات کانکس معدن

یکی از ویژگی های بارز این دسته از کانکس ها، استحکام و طول عمر بالای این دسته از کانکس ها می باشد . کانکس های معدن مانند تمام انواع کانکس ها، می توانند در دو نوع ثابت و قابل جابجایی ساخته شوند . در کانکس هایی که قابلیت جابجایی ندارند، مشخصات کانکس معدن می توان از جوش الکترود استفاده نمود زیرا این جوش ها مقاومت بسیار زیادی را دارند.

معمولاً کانکس ثابت برای اسکان کارگران یا دفتر اداری به کار می رود . دسته دیگر یا همان کانکس های متحرک کانکس های معدن کوچکی هستند که در آن ها جابجایی زیاد است. در این گونه موارد باید به جای جوش از پیچ و مهره استفاده نمود که به راحتی باز و بسته شده و قابلیت جابجایی داشته باشد.

نکته دیگری که در کانکس معدن باید به آن توجه ویژه نمود ، عایق بندی محکم آن است. باید حتماً عایق های گرمایشی و سرمایشی در کانکس بصورت کاملاً استاندارد ساخت شود.  زیرا این کانکس ها در فضای باز نگهداری شده و در فضای باز تغییرات آب و هوایی محیط بسیار زیاد است . در نتیجه باید این کانکس ها را طوری طراحی نمود که امنیت دمایی کارکنان حفظ شود . عایق کردن این کانکس ها در برابر نفوذ آب و نیز نفوذ گرد و خاک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

مشخصات فنی کانکس معدن

ابعاد کانکس معدن می تواند متفاوت باشد . در واقع سایز و ابعاد آن آن بستگی به کار برد و نیاز آن برای مشتری دارد . در واقع هر اندازه و طرحی که کاربر نیاز داشته باشد در کانکس ها قابلیت استفاده و پیاده سازی دارد . اگر بخواهیم کمی به ساختار این کانکس ها بپردازیم ، باید گفت این سازه های پیش ساخته اسکلت فولادی با شاسی های تیرآهن دارند و سراسر این کانکس ها با این اسکلت ها پوشیده شده است . ضخامت این شاسی های تیرآهن ۴ الی ۱۲ سانتیمتر می باشد کانکس بزرگ.

این ضخامت امنیت بسیاری را برای کانکس ها فراهم کرده است . در واقع می توان گفت بهترین ضخامت برای استفاده در کانکت همین مقدار می باشد . از این ضخامت بیشتر فقط در در همین نوع از کانکس ها استفاده می شود. برای ساخت  اسکلت این کانکس ها از بهترین و مقاوم ترین محصولات و نماها استفاده می شود.

نمای بیرونی کانکس ها

 

نمای بیرونی کانکس ها

نمای بیرونی کانکس ها

از آنجایی که نمای بیرونی کانکس های معدن بسیار ساده بادوام مقاوم و دارای امکانات بالا هست. همین مسئله باعث شده این دسته از کانکس ها به عنوان یکی از بهترین کانکس ها شناخته و معرفی گردند. ساده ترین نمای بیرونی می شود گفت برای این دسته از کانکس ها است.

همچنین بادوام ترین و مقاوم ترین کانکس ها نیز در همین دسته بندی قرار می گیرند. نمای داخلی کانکس معدن زیبا و در مواردی بسیار شکیل و پوشیده از زیبایی های مختلفی می باشد. اما نمای بیرونی آن مانند کانکس های اداری در اغلب موارد ساده و در عین حال محکم و با مقاومت و طول عمر بسیار بالایی است.

کف کانکس معدن ساخته شده از تخته های که کاملا ضد آب بوده می باشد . این تخته ها بر روی پروفیل هایی که در کف کانکس موجودند پیچ می شود. یکی دیگر از مشخصات فنی این دسته کانکسها سیستم روشنایی آن می باشد. ساده ترین سیم کشی موجود در بین کانکس ها و نیز ساده ترین سیستم روشنایی شاید بتوان گفت مربوط به همین دسته از کانکس هاست. جنس نمای بیرونی این کانکس ها ورق کانتینری و یا ورق شادولاین است که این ورق ها مقاومت بسیار بالایی دارند .

جمع بندی

با توجه به آنچه بیان آن در اینجا گذشت می توان به این نتیجه برسیم که اگر دنبال یک کانکس ساده در عین حال بسیار محکم و با طول عمر بالا می‌گردیم استفاده از کانکس معدن بسیار پیشنهاد می شود. زیرا این کانکس ها علاوه بر این که نمای ساده‌ای دارند. مقاومت و استحکام بسیار زیادی را از آن خود کرده و و توانایی زیادی برای استفاده در موارد مختلف دارند.

تا به اینجا، در مورد کانکس معدن موارد زیادی را آموختیم و نکاتی که می تواند ما را برای ترغیب شدن در جهت خرید و استفاده از این نوع کانکس ها یاری دهد را خواندیم. امیدوارم مورد استفاده واقع شده باشد.

 

b2n

yun

rizy