کانکس ماینر

حتما در سال‌های اخیر نام کانکس ماینر را شنیده اید . به این کانکس ها ، کانکس بیت کوین ، یا کانکس ماینینگ ، یا کانکس فارم ماینینگ نیز می گویند . تمامی این ها اصطلاحاتی است که برای کانکس هایی که در جهت قرار دادن دستگاه های ماینر برای استخراج ارزهای دیجیتال ، مانند بیت کوین و سایر ارزها استفاده می شود ، به کار می روند . این کانکس ها دارای استانداردهای متفاوتی می باشند.

همچنین امکانات آن ها نیز بر اساس تعداد دستگاه هایی که در آن قرار می گیرد ، مختلف است . اما در هر صورت کانکس ماینر از ویژگی‌ های بسیار خاصی برخوردار است ؛ که در این مقاله به آن می‌پردازیم .

تجهیزات کانکس ماینر

کانکس ماینینگ دارای لوازم و تجهیزات خاصی می باشد ، که با توجه به نیازهای مشتری و همچنین سفارش هایی که می دهد ، می تواند کم یا زیاد شود . کانکس ماینر کامل ، شامل تجهیزات مختلفی مانند :

 • سازه سنگین
 • بدنه قدرت مند و مستحکم
 • تابلو برق فیوز مینیاتوری
 • تجهیزات الکتریکال
 • سیم کشی با سیم کامل مسی و قوی
 • کلید و پریز ضد آتش سوزی
 • سیستم سرمایش
 • سیستم تهویه
 • فن های به شدت قوی
 • فیلترهای هوا
 • پرده های سلولزی
 • از بین برنده های رطوبت
 • نسورهای حرارتی
 • سنسور های حرکتی
 • و سنسورهای آتش سوزی

می باشد  .

این کانکس ها از حساسیت بسیار خاصی برخوردارند و باید توجه ویژه ای به استاندارد سازی آن ها نمود . در ادامه به توضیح بسیار مختصر هر کدام از این تجهیزات می‌پردازیم کانتینر ماینر.

 

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09122753600 تماس بگیرید.

 

تجهیزات شبکه ای

 

تجهیزات شبکه ای

تجهیزات شبکه ای

این تجهیزات در کانکس ماینینگ به کار می رود ، عبارتند از : استفاده از کابل cat6 ، برای کابل کشی کامل در کانکس ماینینگ، و نیز همچنین برای سیستم شبکه از شبکه upt استفاده می گردد. این تجهیزات ، می توانند قدرت شبکه مورد استفاده در این دسته از کانکس ها را به شدت ارتقاء و افزایش دهند ؛ با افزایش قدرت شبکه ، می توان استخراج رمز ارز ها را با سرعت بیشتری انجام داد .

در نتیجه سود حاصله از استخراج نیز ، به شدت افزایش می یابد . پس می توان گفت هر چه تجهیزات شبکه ای در کانکس ماینینگ یا همان کانکس فارم ماینینگ بیشتر باشد ، سود حاصله نیز ، افزایش می یابد . در واقع میزان و سود استخراج ارز های دیجیتال ، رابطه ای مستقیم با تجهیزات شبکه ای استفاده شده در این کانکس ها دارد.

سیستم تهویه

و اما مورد بعدی که باید به آن پرداخت ، در مورد سیستم تهویه و سرمایش کانکس ماینینگ است .  برای کانکس های ماینر باید با توجه به تعداد ماشین هایی که در آن قرار گرفته است ، از فن های به شدت قدرتمندی استفاده نمود ، که هوا را تبادل نمایند . همچنین در محل هایی که ورود و خروج هوا صورت می پذیرد ، باید فیلتر های جی ۴ و جی ۵ نصب شود.

این فیلتر ها باعث می شوند که جلوی ورود همه ذرات به داخل کانکس ماینر گرفته شود. زیرا این کانکس ها از حساسیت بسیار زیادی نسبت به گرد و غبار و ذرات برخوردار می باشند . و به هیچ عنوان نباید ذرات ، وارد کانکس ماینینگ گردد تعمیر انواع کانکس.

سیستم سرمایش کانکس ماینر

 

سیستم سرمایش کانکس ماینر

سیستم سرمایش کانکس ماینر

این سیستم نیز ، با استفاده از تجهیزات مختلفی مانند کولرهای آبی ، سیستم واتر کولینگ ، اسپیلت ، پدهای سلولزی و موارد دیگر تجهیز می شود. برای این که رطوبت داخل کانکس از بین برود ، از ASIC استفاده می گردد.

همچنین برای جلوگیری از رخ دادن خطرات احتمالی در این دسته از کانکس ها ، آن ها دارای انواع مختلف سنسورهای ایمنی می باشند . از جمله سنسورهای حرارتی ، سنسور های حرکتی و آتش سوزی که بروز هرگونه خطر را تشخیص داده و جلوی حوادث ناگوار را می گیرند ؛ زیرا در این کانکس ها ، دما به شدت زیاد می باشد . و بنابراین خطرات زیادی هم متوجه آن ها است.

طراحی کانکس ماینر

برای طراحی کانکس ماینینگ باید به موارد بسیار زیادی توجه نمود ؛ از جمله سیستم تهویه هوا ، سیم کشی هایی که مخصوص دستگاه های ماینر می باشند ، استفاده از فیوزهای برق قوی که کار با برق های سه فاز را امکان پذیر می سازد، سیستم های خنک کننده مناسب کانکس ماینینگ ، همچنین توجه کردن به تعداد و ابعاد دستگاه های ماینری که در این کانکس ها به کار می روند. تمامی این ها مواردی است که باید حتماً برای طراحی و داشتن یک کانکس  فارم ماینر به آن توجه ویژه ای نمود کانکس کاروان.

با توجه به این مسئله باید قبل از این که کانکس ماینر را طراحی کرد ، ابتدا تعداد دستگاه های ماینری که قرار است در آن قرار بگیرد و نیز ابعاد آن ها مشخص گردد. پس از این که این موارد مشخص شد، با مشورت طراحان کانکس ، میزان قفسه کشی مورد نیاز و همچنین ابعاد مناسب برای این که بتوان این تعداد دستگاه ماینر را در آن قرار داد ، مشخص می شود. بعد از آن ، سیستم های دوربین مداربسته و شبکه تعیین می ‌گردد و نوع آن ها مشخص می شود. توجه به تمامی این موارد به صورت دقیق بسیار مهم بوده و در صورت توجه نکردن به آن ، می تواند خسارات سنگینی را به بار آورد .

 متریال کانکس ماینر

 

متریال کانکس ماینر

متریال کانکس ماینر

در مورد متریال کانکس ماینینگ باید مواردی مانند نوع بدنه بیرونی کانکس ، قفسه ها ، فن و پرده های سلولزی که در آن به کار می رود ، بررسی شود . معمولاً برای کانکس های ماینر بهترین و با کیفیت ترین مصالح و متریال استفاده می شود . برای این که دمای گرم بیرونی به داخل کانکس نفوذ نکند و تبادل دما با محیط و فضای بیرونی صورت نگیرد ، در ساخت بدنه کانکس ماینینگ ، از ساندویچ پانل استفاده می شود کانکس کارگاهی.

اما اگر کانکس های ماینر در محیط ها و فضاهای سربسته قرار بگیرد ، که گرمای محیط بیرونی در آن وجود ندارد ، و همچنین در سایه می باشند ، استفاده از ورق های ساندویچ پانل نیاز نیست ، بلکه می‌توان از ورق های گالوانیزه استفاده کرد .

برای این که تهویه هوا در این کانکس ها به خوبی صورت بگیرد ، می‌ توان از هواکش استفاده نمود . نکته بعدی که بسیار حائز اهمیت است ، این است که بر اساس آن چه گفتیم ، جنس بدنه کانکس ماینینگ ، از ساندویچ پانل است ؛ بدنه ساندویچ پانل هم در برابر سرما و گرما عایق می باشد . و تبادل دمای داخل و خارج کانکس را به حداقل می‌رساند و هم این که باعث می شود ، داخل کانکس ماینر راحت تر خنک گردد .

اهمیت وکیوم

اما توجه به این نکته ضروری است که فن ها با حجم هوادهی مختلفی که دارا می باشند ، باعث می شوند که هوای درون کانکس تخلیه شود . کانکس باید به صورت کامل وکیوم بشود.

یکی دیگر از مواردی که در کانکس ماینر استفاده می شود ، پد های سلولزی است . این پدها نقش بسیار مهمی دارند . کار و وظیفه اصلی آن ها ، انجام عمل خنک سازی است. استفاده از پد سلولزی باعث می شود که گرمای خروجی توسط دستگاه های ماینر ، تا حد زیادی متعادل شده و هوای داخل کانکس فارم ماینینگ ، متناسب با عملکرد دستگاه های استخراج رمز ارز گردد .

ابعاد کانکس ماینر

 

ابعاد کانکس ماینر

ابعاد کانکس ماینر

کانکس ماینینگ ، در ابعاد و مساحت های مختلفی تولید و طراحی می گردد . مهمترین ملاکی که اندازه و مساحت کانکس ماینینگ را مشخص می کند ، تعداد دستگاه های ماینری است که در آن قرار می گیرد .  همچنین متراژ و مساحت محلی که قصد نصب و راه اندازی و اجرای کانکس ماینینگ را در آن داریم نیز ، حائز اهمیت است.

موارد دیگری نیز در اندازه و ابعاد کانکس ماینر نقش دارند . به عنوان مثال ، می‌توان به تعداد فن و ابعاد آن ها اشاره نمود. مثلاً کانکس های ماینری که دارای هشت فن بزرگ می باشد ، نسبت به کانکسی که دارای ۶ فن کوچک می باشد ، بسیار ابعاد بزرگتری را می طلبد.

حجم قفسه کشی ها

یکی دیگر از مواردی که در تعیین ابعاد کانکس ماینینگ نقش دارد ، حجم قفسه کشی هایی است که بر اساس مدلی که ماینر ها دارند ، مشخص و تعیین می گردد . طبیعتاً دستگاه های ماینر دارای انواع و اقسام مختلفی می باشند . همچنین سایز آنها و کاربردشان نیز متفاوت است . بنابراین حجم قفسه کشی ها نیز در آن ها تفاوت دارد کانکس مدیریتی.

و اما مورد دیگری که تعیین کننده ابعاد می باشد ، پدهای سلولزی است که در دیواره های کناری این کانکس ها اجرا می شوند . یکی دیگر از این موارد که می‌توان به آن اشاره کرد ، وزنی است که در مرکز و وسط شاسی کانکس استخراج رمز ارز فارم ماینینگ قرار گرفته است . تمامی این ها ، مواردی است که ابعاد کانکس های ماینر را برای ما مشخص می کند .

جمع بندی

با توجه به حساسیت زیاد دستگاه های ماینر ، باید بتوان فضایی را ایجاد کرد که از هرگونه اختلال در این دستگاه ها جلوگیری شود . بنابراین ساخت کانکسهایی که در آن این دستگاه ها نگهداری می شوند ، از ویژگی های خاصی برخوردار است . ما در مقاله کانکس ماینر به مدل های مختلف و ویژگی های آن پرداختیم. امیدواریم این مقاله برای شما کاربردی بوده باشد.

b2n

yun