کانکس اداری

کانکس اداری چیست؟ همه ما به دفعات زیادی کانکس و کانتینرها را در مناطق مختلف مشاهده کرده­ ایم. استفاده از این سازه های پیش ساخته بسیار وسیع است و در صنعت، تجارت، ساخت و ساز و … کاربرد دارند. یکی از کاربرد های این سازه های پیش ساخته کاربرد اداری آن هاست کانتینر اداری.

کانکس اداری فضایی شیک و کافی، به همراه امکانات مورد نیاز را برای انواع جلسات فراهم می­کند. کانکس اداری را می­توان در هر مکانی جای داد و با نگهداری اصولی، سال های زیادی از آن استفاده نمود. همچنین می­توان آن را به صورت کارکرده واگذار نمود.

انواع کانکس اداری

 

انواع کانکس اداری

انواع کانکس اداری

از نظر ابعاد، این سازه ها را در هر اندازه و شکل هندسی قابل طراحی و ساخت هستند. همچنین می­توان انواع امکانات را برای آنها در نظر گرفت. کانکس اداری می­تواند از لحاظ شکل ظاهری بیرونی و داخلی نیز بسیار متفاوت باشد. اسکلت و شاسی کانکس اداری بر حسب نیاز مشتری و شرایط محیطی طراحی و ساخته می­شود.

کانکس های اداری به هر دو صورت پیش ساخته و سفارشی موجود هستند. برای سفارش سازه مورد نظر خود و همچنین انواع مشاوره با ویلاکانکس تماس گرفته و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

ابعاد کانکس اداری

بر خلاف کانتینر های باربری که باید در حالت استاندارد 12 یا 6 متری باشند، کانکس های سفارشی می­توانند در هر اندازه ای که بخواهید طراحی و ساخته شوند. تنها مشکلی که ممکن است در سازه های بزرگ بوجود بیاید، بحث حمل و نقل آنها به مقصد است کانکس مدیریتی.

در این صورت نیز جای نگرانی نیست و سازه ها به صورت چند تکه ساخته و حمل می­شوند. پس از رسیدن این تکه ها به مقصد، تکنیسین ها تکه ها را سر هم می­کنند. در نتیجه شما می­توانید بر اساس نیاز و زیربنای خود، کانکس اداری را در ابعاد بزرگ، کوچک و یا حتی چند طبقه تهیّه کنید. برای مشاوره رایگان با تیم ویلاکانکس تماس بگیرید.

امکانات کانکس اداری

 

امکانات کانکس اداری

امکانات کانکس اداری

این سازه های پیش ساخته انواع زیرسازی ها را دارند. برق کشی استاندارد، لوله کشی آب و فاضلاب بعلاوه زیرساخت وسایل سرمایشی و گرمایشی در این سازه ها می­تواند تعبیه شود. البته تمامی این­ها بر اساس نیاز شما هستند و در صورت ضروری نبودن حذف می­شوند. برای مثال ممکن است شما به علت استفاده از این سازه ها در مناطق سردسیر، نیازی به زیرساخت وسایل سرمایشی نداشته باشید.

در این صورت می­توانید این هزینه را صرف استفاده از ساندویچ پانل ها برای عایق­ بندی مثال زدنی­شان کنید. کانکس های اداری در مرحله ساخت نیز بسیار انعطاف پذیر هستند و می­توانند کاملا بر اساس نیاز و ایده پردازی خود شما باشند.

برق کشی کانکس اداری

برق سازه های پیش ساخته در ابتدا باید نقشه مشخصی داشته باشد. این نقشه توسط متخصصین رسم می­شود تا تمامی نکات ایمنی رعایت شده باشند. همچنین در صورت لزوم تعمیر سیستم برق، این نقشه می­تواند کمک بزرگی برای تکنیسین باشد تا عملیات تعمیر را به نحو احسن انجام دهد.

پس از رسم نقشه برق، سیم­کشی انجام می­شود. سیم کشی کانکس اداری عموما روی کار انجام می­شود و سیم ها از داک های سفید رنگ که ظاهر خوبی دارند عبور می­کنند. علاوه بر سیم های برق، سیم های دوربین های امنیتی نیز می­توانند از این داک ها عبور کنند.

پس از سیم کشی، این سازه می­تواند با فیوز ها، لامپ های بیرون و داخل، وسایل سرمایشی و گرمایشی و … تجهیز شود. برای تأمین انرژی کانکس اداری، در صورت عدم دسترسی به برق شهری، می­توان از ژنراتورهای بنزینی و گازوییلی استفاده کرد. راه حل دیگر استفاده از انرژی خورشیدی است. البته این روش نیاز به سقف با صفحه های خورشیدی و باتری ها برای ذخیره برق دارد.

لوله کشی کانکس اداری

در این سازه می­توان از انواع امکانات استفاده کرد. لوله کشی آب برای آبدارخانه، سرویس بهداشتی و حمام انجام می­شود. همچنین لوله کشی فاضلاب برای سرویس بهداشتی، حمام و سینک ظرفشویی به صورت زیر ساخت و استاندارد صورت می­گیرد.

لوله کشی در سازه های پیش ساخته باید بسیار با دقت و توسط افراد حرفه ای باشد. چراکه کمترین نشتی می­تواند باعث زنگ زدگی سازه یا از بین رفتن خاصیت عایق بودن آن شود. همچنین می­توان سیستم اطفاء حریق را برای کانکس اداری در نظر گرفت.

یکی از روش های تأمین آب در سازه های پیش ساخته استفاده از منبع آب است. این منبع بر روی سقف سازه سوار می­شود تا فشار آب بدون نیاز به پمپ خوب باشد و بدون نیاز به فضای اضافی بتوان آب را فراهم نمود. لازم به ذکر است که برای سوار کردن تانکر ها بر روی کانکس اداری، می­بایست شاسی و اسکلت را به گونه ای طرّاحی نمود که بتوانند وزن منبع را تحمل کنند.

سرمایش کانکس اداری

 

سرمایش کانکس اداری

سرمایش کانکس اداری

این امر بسته به شرایط می­تواند به روش­های مختلفی انجام شود. برای مناطق مرطوب استفاده از اسپلیت ها توصیه می­شود و بنابراین باید تأسیسات مورد نیاز در سازه تعبیه شوند. برای استفاده از کولر های آبی نیز می­بایست سازه را نسبت به وزن کولر مقاوم ساخت. همچنین برای کولر آبی باید کانال و دریچه مورد نیاز برای فضا را در نظر گرفت.

برق وسایل سرمایشی می­تواند از طریق برق کانکس تأمین شود. برق این سازه نیز از برق شهری، ژنراتور ها یا صفحه خورشیدی تأمین می­شود. برای آب کولر آبی می­توان در صورت وجود لوله کشی آب در منطقه از آن استفاده کرد. در صورت عدم وجود لوله کشی آب می­توان تانکر ها را به کار گرفت.

گرمایش کانکس اداری

برای این کار می­توان از انواع روش های برقی و گازی استفاده کرد. اگر این سازه دارای اسپلیت باشد می­توان در زمستان از آن به عنوان بخاری استفاده کرد. همچنین می­توان از انواع بخاری های برقی برای گرم کردن محیط بهره برد.

برای استفاده از وسایل گرمایشی گازی نیز می­توان از کپسول های گاز استفاده نمود و بخاری های بدون دودکش و با دودکش را به کار گرفت. امر اساسی، اطلاع طراحان و تکنیسین ها از نیاز شما است.

پس از مشاوره دقیق و با خبر شدن آن ها از شرایط، ایده و نیاز شما، آنها می­توانند سازه ای را با بیشترین بازدهی برای شما طراحی کرده و بسازند.

نمای بیرونی کانکس اداری

برای دیواره های بیرونی این سازه می­توان از سایدینگ، کامپوزیت، ساندویج پانل و ورقه های فولادی استفاده کرد. سایدینگ به دلیل طرح و نقش های متنوع، در این سازه ها بسیار طرفدار دارد. سایدینگ از جنس UPVC است و عایق خوبی در برابر رطوبت است. همچنین از مقاومت مناسب و وزن کم برخوردار است.

کامپوزیت آلومینیوم نیز به دلیل ظاهر شیک و مقاومت خوب استفاده می­شود. این متریال چندلایه، سرعت بالایی در اجرا دارد و همچنین رنگ آن بسیار مقاوم است. مزیّت دیگر آن عایق بودن مناسب می­باشد.

ساندویچ پانل ها نهایت عایق بندی را به ارمغان می­آورند. این نوع متریال به دلیل استفاده از ورق های فولادی در برابر انواع آب و هوا مقاوم می­باشد. فضای خالی بین این ورق های فولادی با استفاده از پلی استایرن مرغوب پر می­شود. این متریال به صورت تکه تکه است و با روش خاصی بر روی دیواره کانکس نصب می­شود. نصب این دیواره ها باید توسط افراد با تجربه صورت گیرد.

نمای داخلی کانکس اداری

برای نمای داخلی این سازه عموما از MDF  و UPVC  استفاده می­شود. این دو متریال علاوه بر زیبایی، از انعطاف­پذیری بسیار بالایی برخوردارند. شما می­توانید از بین طرح ها و رنگ های متنوع به سلیقه خود انتخاب کنید. همچنین می­توان از ام­دی­اف برای دکوراسیون خاص مانند قفسه های شیک و… استفاده نمود. مقاومت هر دوی این متریال در صورت نگه داری و عایق بندی مناسب، بسیار خوب است.

سقف کانکس اداری

این مورد را بسته به شرایط جغرافیایی می­توان تک شیب، دو شیب و بدون شیب ساخت. سقف کانکس اداری می­تواند از جنس ورق های سینوسی، ساندویچ پانل ها، سفال، صفحه خورشیدی و … باشد. تمامی این سقف ها زیبایی و کاربرد خاص خود را دارند. برای انتخاب شکل و متریال مناسب سقف بهتر است از متخصصّین در این زمینه کمک بگیرید.

خرید کانکس اداری

 

خرید کانکس اداری

خرید کانکس اداری

این سازه ها در بسیاری از موقعیّت ها به کمک ما می­آیند. زمانی که یک کانکس اداری تهیّه می­کنید، سازه شما لزوماً کاربرد اداری ندارد. شما می­توانید با اعمال تغییرات و یا حتی بدون تغییری، کاربری این سازه را به شکل مسکونی یا خدماتی درآورید کانکس مدیریتی.

همچنین می­توانید سازه خود را به صورت کارکرده واگذار کنید. برای خرید این سازه و انواع کانکس ها و کانتینر های دیگر می­توانید با ویلاکانکس به صورت رایگان مشورت نمایید. ویلاکانکس با بیش از 10 سال سابقه تولید و تعمیر انواع سازه های پیش ساخته در خدمت شماست.

فروش کانکس اداری

در زمینه فروش این سازه همانطور که در مقالات دیگر نیز اشاره کرده ایم، دقت به کیفیت محصول بسیار مهم است. لذا در نظر داشته باشید که پس از انتخاب نوع کانکس مورد نیازتان، از شرکت ها و کارخانجات معتبر خریداری کنید. گروه کارخانجات ویلاکانکس با بیش از ده سال سابقه تولید، جهت فروش انواع کانکس اداری با بهترین متریال در خدمت شماست.

در صورت نیاز به فروش سازه خود نیز می­توانید با ما در ارتباط باشید. سازه شما پس از ارزیابی و در صورت توافق، از اکثر مناطق ایران خریداری می­شود. همچنین اگر قصد تعمیر سازه خود را دارید، تیم مجرب ویلاکانکس در خدمت شماست.

قیمت کانکس اداری

مانند انواع سازه های دیگر، قیمت کانکس اداری نیز بسته به نوع آن متفاوت است. نوع و کیفیت متریال مورد استفاده، ابعاد سازه، امکانات و تجهیزات بکار رفته از جمله عواملی هستند که در قیمت سازه موثرند.

لذا پس از در نظر گرفتن همه این موارد باید به دنبال قیمت نهایی آن باشید. جهت اطلاع دقیق از قیمت های به روز انواع سازه اداری و سایر سازه ها، فقط کافیست با تیم ویلاکانکس تماس بگیرید.

 

b2n

yun

rizy