کانتینر کوچک

کانتینر کوچک یکی از انواع کانتینر می باشد. از گذشته تا کنون استفاده از این کانتینر ها رواج یافته است. در گذشته ابعاد کانتینر خیلی بزرگ بود ولی امروزه با سایز های متنوعی وجود دارند. از کانتینرکوچک علاوه بر حمل نقل در صنعت ساخت و ساز،از این  سازه های قابل حمل به طور فراوان استفاده می شود کانکس کوچک.

کاربرد اصلی

کاربرد اصلی کانتینر ها در سیستم حمل و نقل جهانی است. بعد از اختراع سازه های چوبی، انتقال کالا ها از روش سنتی ساده تر شد ولی با توجه به صادرات و واردات وسیع، امروز استفاده از کانتینر های چوبی به صرفه نبود. در حالی که این سازه ها در شرایط جوی دریا می پوسیدند و امنیت کافی برای حمل کالا ها را نداشتند، وجود کانتینر های با جنس فلزی و فولادی واجب شد.

فلز آلومینیوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی در شرایطی که رطوبت جوی بسیار زیاد است، فلز مناسبی برای این کانتینرها محسوب می شد ولی آلومینیوم مقاومت کافی را نداشت. دانشمندان توانستند با روش گالوانیزه کردن ورق های فولادی جلوی بسیاری از هدر رفت سرمایه را در صنعت عظیم حمل و نقل بگیرند.

کانتینرهای فولادی امنیت کافی را برای حمل کالاها در حمل های متفاوت امکان پذیر می کرد. باوجود کانتینر های حمل نقل، علاوه بر دریا، حتی در مسیر زمینی توسط کامیون های حمل بار یا قطار های باربری امکان پذیر شد.

 

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09122753600 تماس حاصل فرمایید.

 

امکان حمل درون شهری

 

امکان حمل درون شهری

امکان حمل درون شهری

به علت اینکه این کانتینر ها در شرایط سختی جا به جا می شوند، استفاده از سازه کوچک برای حمل درون شهری به صرفه تر است. از کانتینر ها در ابعاد مختلف برای کالا های مختلف استفاده می شود. از سازه های باربری در انواع مختلفی از جمله مدل های روبازاستفاده می شود.

نوع تانکر دار آن برای حمل مایعات از جمله کانتیر کوچک بسیار مناسب می باشد. کانتینر تانکر دار برای مایعات خوراکی از جمله شیر یا روغن های مصرفی استفاده می شود. وجود انواع کانتیر ها در صنعت حمل و نقل یک کشور و صادرات و واردات آن تاثیر بسازی دارد.

وجود کانتیرهای یخچال دار در حمل موادی که امکان فاسد شدن آن ها زیاد است، بسیار پرکاربرد می باشد. مانند میوه و سبزیجات یا ماهی حتی برای صادرات گل از کانتیر های خاصی استفاده می شود.

کاربرد های دیگر

این نوع کانتینر، مخصوصاً کانتینر کوچک می‌توان در ساخت سازه های اقامتی یا ساختمان سازی استفاده کرد. از آنجایی که دیواره محکم فولادی این کانتینرها در مدت طولانی مقاوم هستند، حیف است که آنها را دور انداخته و از آن استفاده نشود.

از کانتینر کوچک می توان در شرایط بحران زا مانند سیل که مناظره در شرایط بحرانی قرار دارند استفاده کرد. به دلیل این که در مدت بازسازی و مرمت ساختمان ها، سازه ها مکان مناسبی برای اقامت هستند. البته از خود این کانتینر ها نیز می توان برای ساخت ساختمان های مجهز شیک و مقاوم نیز استفاده کرد.

حتی با استفاده از کانتینر کوچک همانطور که گفته شد می توان سوئیت های قابل حمل برای اقامت در مسافرت ها ساخت. ساخت این سوئیت های جذاب که همه امکانات مورد نیاز یک انسان برای استراحت و زندگی را دارا می باشد، هزینه کمتری دارد. قیمت به صرفه تری نسبت به اقامت در هتل در اختیار مسافرین قرار خواهد داد.

انواع کانتینر کوچک

 

انواع کانتینر کوچک

انواع کانتینر کوچک

فروشگاه های بسیاری که در سطح شهر مانند بستنی ‌فروشی که در ابتدای خیابان وجود دارد. رستوران سیاری که تا پاسی از شب به مشتریان خود خدمات رسانی می‌کند. همچنین کافی شاپ های جذابی که در جاده ها وجود دارند، از نوعی سازه کوچک ساخته شده اند.

سازه کوچک به عنوان یک دفتر کوچک وجمع و جور اداری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این سازه ها می‌توانند به عنوان کابینه جایگاه مدیر عامل و یک کانتینر مدیریتی باشند.

در شرایطی که جایگاهی برای مطب یک پزشک وجود ندارد، استفاده از یک کانتینر کوچک به عنوان مکانی برای ویزیت و درمان بیماران بسیار کاربردی است. استفاده از یک سازه درمانی به عنوان مطب ایده خوبی محسوب می‌شود.

کانیتنر هایی که به عنوان عوارضی ها قرار می گیرند نیز از کانتینر کوچک ساخته شده است. کانتینر  کوچک برای مکان اقامتی تفریحی  نیز برای استراحت مسافران  مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از استفاده های کاربری زیاد ساخت سرویس بهداشتی های سیار در هر منطقه از جمله میان جاده ها است. حتی در وسط بازارها نیز از این نوع سازه ها استفاده می شود. ایجاد محلی برای نمازخانه های کوچک در بین راه ها یکی از کاربردهای سازه کوچک است.

روش ساخت

برای ساخت یک سازه کوچک  که به عنوان حمل و نقل کالا مورد استفاده قرار می گیرد، از دیواره های فولادی گالوانیزه استفاده می شود. با استفاده از دستگاه های جوش مخصوص به یکدیگر متصل می شوند.

برای کف این کانتینر نیز از همین نوع ورقه های پولادی نیز استفاده می شود. برای جلوگیری نفوذ آب و مقاومت بیشتر در کف کانتینرها از از پروفیل های چند لایه فشرده یا پروفیل های چوبی استفاده می شود .

رنگ آمیزی کانتینر

 

رنگ آمیزی کانتینر

رنگ آمیزی کانتینر

در مرحله بعدی ازدرب های محکم فولادی و قفل های مناسب استفاده می شود. کانتینر ها را با استفاده از رنگ های کوره ای رنگ می کنند. به این دلیل که در برابر خراشیدگی و آسیب ها وارد مقاوم باشد.

بعد پس از اتمام برگ سبز یک سازه از آن برای صنایع ساختمان سازی استفاده می شود. در این مرحله نیز از مواد و متریال دیگری برای تغییر این کانتینرهای کوچک استفاده می شود.

از آنجایی که یک سازه ساختمانی نیاز به درب متفاوت و پنجره دار،  با توجه به نقشه موجود در و پنجره این سازه را برش می دهند. سازه کفی مقاومی دارد. برای آن که بتواند در مدت طولانی تری دوام بیاورد، نیازمند است که کف آن را سرامیک یا پارکت نصب کنند.

نصب در و پنجره ها در مرحله یکی به آخر قراردارد. مرحله آخر نصب دیوارپوش های درونی و خارجی که نمای شیکی به داخل و خارج سازه می دهد. اکنون ما یک کانتینر اسکانی در اختیار داریم. البته ظاهر هر سازه با توجه به کاربرد آن متفاوت است.

همانطور که آن کانتینری که به عنوان یک کانتینر پزشکی مورد استفاده قرار خواهد گرفت، بسیار متفاوت با کانتینر کافی شاپ یا رستوران خواهد بود. همچنین امکاناتی که درون یک کانتینر کوچک قرار بگیرد، در قیمت آن تاثیر بسزایی خواهد داشت.

ابعاد کانتینر ها

امروز کانتینرها در ابعاد متفاوت و جنس های متفاوتی نیز وجود دارند. از سازه ها علاوه بر حمل و نقل دریایی در حمل و نقل زمینی توسط کامیون ها و حتی حمل و نقل هوایی توسط هواپیماها نیزاستفاده می شود.

استفاده در صنعت حمل و نقل

 

استفاده در صنعت حمل و نقل

استفاده در صنعت حمل و نقل

به دلیل مقاومت بسیار بالای سازه ها، همچنین نفوذ ناپذیری آنها نسبت به آب و استفاده آنها در صنعت حمل و نقل بسیار گسترده شده است. ابعاد کانتینر ها بسیار گسترده است و سایزهای مختلفی از حدود 8تا ۵۸ فوتی نیز وجود دارد.

اندازه استاندارد کانتینر ها در سراسر دنیا یکی است. سازه را 20 فوت و کانتینر بزرگ را 40 فوتی می دانند ولی سایز های بزرگ تر و کوچکتری نیز وجود دارند. شهرهای آمریکا و کانادا بیشتر از کانتینرهای ۴۵ فوت و کانتینر های 53 فوت استفاده می کنند کانتینر 20فوت.

امروزه با استفاده از تغییر نمای ظاهری یک سازه می توان به یک فروشگاه ثابت نیز تبدیل کرد از آنجایی که دیواره محکم آن امنیت خوبی برای کالاهای درون فروشگاه ایجاد می کند.

نکات قابل توجه

سازه ها به عنوان یکی از صنعتی ترین وسیله های روی زمین شناخته می شوند. آن ها روزانه میلیون ها تن کالا را بین کشورهای مختلف بر روی زمین و دریا و حتی هوا جا به جا می کنند. این وسیله حیاتی اهمیت زیادی در صنعت و اقتصاد هر کشور دارد.

این سازه ها با وجود داشتن دیواره های فولادی و همچنین درب های محکم و ضد سرقت، کمتر مورد آسیب قرار می گیرند. همچنین با قفل های محکم در برابر دزدیده شدن و سرقت شدن کالاهای جا به جایی به شدت محافظت می کنند.

برش دیواره کانتینر به چه صورت است؟

 

برش دیواره کانتینر به چه صورت است؟

برش دیواره کانتینر به چه صورت است؟

این عمل فقط و فقط توسط دستگاه های سنگین و خاص برش فولادی انجام می شود. همچنین با پلمپ درب هر یک سازه می‌توان از دستبرد و دزدیدن کالاهای درون آن تا رسیدن به مقصد مورد نظر جلوگیری کرد.

تنها مشکلی که وجود دارد، هزینه بالای استفاده از این سبک دستگاه ها است. با توجه به گنجایش خاص هر کانتینر و نوع بار، امکان وزن کشی و شماره و دسته بندی کردن کالاهاراحت تر شده است. کالاهایی که توسط کانتینرها جا به جا می شوند، بسیار ساده هستند. امروزه وجود داشتن کانتینرهای مخزن دار که امکان حمل مایعات مانند نفت را در اختیار کشورها گذاشته است.

b2n

yun