کانتینر پلیس

نیروهای پلیس انتظامی و راهنمایی رانندگی برای استقرار به کانکس های خاصی نیاز دارند که آرم پلیس بر روی آنها حک شده باشد به این کانکس ها کانتینر پلیس گفته می شود ای نسبت به دو صورت ثابت و متحرک وجود دارد نیروی انتظامی به طور معمول است نوع کانتینر ثابت در نیروی راهنمایی و رانندگی بیشتر کانکس متحرک استفاده می کند متحرک کوچکتر و فضای کمتری نسبت به نوع ثابت خود دارد.

کانتینر چیست؟

با وجود حجم بسیار زیاد صادرات و واردات بین کشورهای مختلف از راه دریایی و زمینی و هوایی وجود وسیله ای که بتواند محصولات مورد نیاز را در حجم بسیار زیاد و با امنیت و سلامت کامل به مقصد برساند حائز اهمیت است. کانتینر در واقع یک جعبه بزرگ فلزی که محفظه ای برای حفاظت از کالاها در حین جابجایی دارد.

حدود ۵۰ سال از استفاده از از کانتینر ها میگذرد اولین نوع کانتینرها چوبی بودند که امروزه هنوز هم از این سبک ها استفاده می شود ولی به صورت محدود تر. خود کانتینرهای حمل و نقل دارای انواع مختلفی هستند از جمله یخچال دار یا تهویه دار که برای حمله مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد یا کانتینر های معمولی که برای حمل مواد خشک مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین  کانتینرهای مخزن داری وجود دارد که با آن ها می توان مایعات را منتقل کرد.

البته بعد از مدتی این کانتینرهای سودآور از نظر فنی قابلیت خود را برای حمل و نقل از دست می‌دهند در واقع برگه مجوز آنها باطل شده. دیگر از دور حمل و نقل خارج می‌شود استفاده از کانتینرهای باطل شده در حمل و نقل غیر قانونی بوده و باعث صدماتی به بار وارد شود.

اکنون این نوع کانتینر ها را با این حجم از سمت باید به عنوان یک زباله صنعتی محسوب کرد و غیر قابل استفاده خواهند بود؟ پاسخ واضح هست. کانتینر ها از جنس مقاوم فولاد هستند آیا حیف نیست که چنین بدنه های قوی را زباله محسوب کنیم. از این نوع کانتینر ها در صنایع دیگر استفاده های فراوان و سودآوری می‌شود از جمله صنایع ساخت و ساز و معدن.

جنس کانتینر پلیس

جنس این کانتینرها به طوری بوده که مقاومت بسیار بالایی داشته و در برابر نفوذ آب عایق باشند. استفاده از کانتینر های فولادی رواج دارد ولی کانتینر های آلومینیومی و فایبرگلاس  نیز وجود دارند. کانتینرها باید در عین حال که سبک باشد به علت اینکه در حمل و نقل مورد استفاده قرار می‌گیرند باید مقاومت بالایی نیز داشته . ابعاد استاندارد کانتینرها معمولاً ۲۰ فوت است اما در سایزهای متفاوتی نیز ساخته می شود . البته می‌توان کانتینرها را برای اندازه های مورد نظر را برش داد. این خاطر که دستگاه های برش نیز آنها را به طور دقیق در می آورند کانکس پلیس.

موارد استفاده از کانتینر

با استفاده از کانتینرهای متفاوت باعث شده که امنیت در صادرات و واردات بالاتر رفته و توجه مردم به استفاده از کانتینر ها به جای صادرات به سبک قدیمی جلب شده است. در روش حمل کالا به وسیله کانتینر های فلزی علاوه بر اینکه می توان حجم بسیار زیادی کالا را جابجا کرد می توان از سلامت و صحیح رساندن آن به مقصد نیز مطمئن بود در حالیکه در قدیم مشکلات فراوانی بر سر راه تجارت و صادرات و واردات وارد بود است.

استفاده از کانتینرها برای ساخت کانکس ها یکی از مشهور ترین کاربردهای آنهاست. اما باید توجه داشته باشیم که این کانتینر ها برای استفاده مجدد نیازمند تغییرات بخش خصوصی هستند. کانکس های ساخته شده انواع متفاوتی دارند مانند کانکس های لوکس و شیشه های اداری و مدیریتی، کانتینر پلیس ، متحرک و ثابت و تا انواع دوبلکس و دو قلو که در شرایط و موقعیت های مختلف استفاده های متنوعی از آن ها می شود.

روش ساخت کانتینر پلیس

 

روش ساخت کانتینر پلیس

روش ساخت کانتینر پلیس

به دلیل وجود دیواره فولادی گالوانیزه در کانتینرها، ان ها در برابر زنگ زده ای مقاوم اند. اما به همین دلیل رسانای خوبی برای گرما سرما نیز هستند. بنابراین نیازمند تغییراتی در دیواره آنها برای تبدیل آنها به محل اسکانی مناسب است.

در مدل ثابت نصب یک نقشه دقیق برای اتاق های متفاوت از جمله اتاق استراحت و دفتر کار مجزا نیاز است. البته در مدل های متحرک نیز به یک یا دو اتاق مجزا درون هر کابین نیاز است. بعد از برش جایگاه پنجره و در، نوبت به عایق سازی دیواره ها میرسد که معمولاً این کار مانع هدر رفته انرژی می ‌شود.در نتیجه در فصل سرما در درون کابین گرم مانده و در فصل گرما درون کابین خنک تر خواهد بود. مرحله بعدی کف سازی که معمولاً از جنس پارک یا سرامیک است که ظاهر زیبایی به درون کانتینر می دهد . بعد از نصب در و پنجره  و نصب دیوار پوش ها کانکس تقریبا آماده است‌ .

جنس کانتینرها

برای عایق سازی دیواره ها از ماده به نام پلی استایرن و پشم شیشه استفاده میکنند. این جنس هوا را در خود نگه داشته و یک عایق گرمایی ایجاد میکند. درحالی که برای عایق سازی کف از بتن و پلی استایرن استفاده میکنند. جنس در و پنجره از پروفیل های ورق محکم ساخته می شوند که ضخامت مناسبی دارند.

شیشه ها معمولا از نوع سکوریت و ضد صدا بوده چون این کابین های پلیس در جاده ها قرار دارند . برای حفاظت بیشتر نسبت به سایر کانتینر ها این نوع کانتینر چون در معرض خطرات احتمالی قرار دارند باید حفاظت های بیشتر نیز داشته باشند . به طور معمول این کانکس ها به سیستم آب رسانی نیاز ندارند. ولی برق کشی یکی مهم ‌ترین قسمت های این کابین ها است چون حتما برای اتصال تجهیزات پلیس درون کابین ها به برق نیاز است.

مزایا

 

مزایا

مزایا

مزایای استفاده از کانتی پلیس به جای یک ساختمان ثابت در محیط این است که با توجه به شرایط جاده و محل اقامت و برنامه ی کاری افسران میتوان جایگاه کابین ها را تغییر داد . البته کانتینر های متحرک با نصب چرخ زیر کانتینر مورد نظر قابلیت حمل و نقل آنها را بسیار راحت میکنه.

این نوع کانتینرها با اتصال به یک اتومبیل به راحتی می‌توانند به عنوان حمل بار نیز مورد استفاده قرار بگیرند. مزیت دیگر این قیمت پایین تر آنها نسبت به یک ساختمان در هر جاده برای پلیس است انواع کانکس.

در صورت وجود شرایط خاص مانند زلزله یا سیل یا هر حوادث دیگر کابین های فولادی بسیار مقاوم هستند. از آن جایی که محل استقرار پلیس باید جایگاه امنی باشد در این شرایط استفاده از کانتینر پلیس به جای ساختمان اصلی توصیه می شود.

نکات قابل توجه

از کانتینرهای پلیس گاهی به عنوان بازداشتگاه های سیار نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند .در این حالت باید به این موضوع توجه شود که این کانتینرها باید از درب و پنجره های ضد سرقت و مقاوم ساخته شده و شیشه های آن ها حتما  از نوع سکوریت باشند.

حتی عایق بندی آنها در برابر گلوله و ضربات سلاح های مختلف نیز مقاوم باشد در شرایطی که این کانتینرها فقط به عنوان بازداشتگاه های موقت شناخته می‌شوند و امکان اینکه از آنها به عنوان یک بازداشتگاه دائم استفاده کرد غیر ممکن . پلیس راهنمایی و رانندگی با استفاده از  کانتینر پلیس می‌تواند معبر در جاده ای جایگاه مخصوص خودش را داشته باشد و با نصب دوربین های امنیتی تخلفات جلوگیری کند.

از کانتینر پلیس می توان در کنار ساختمان اصلی نیروی انتظامی یا نیروی راهنمایی و رانندگی نیز عنوان جایگاه فضای اضافی استفاده کرد. همچنین پلیس از این نوع کانتینر ها برای ایجاد امنیت در مناطق شلوغ مانند بازار ها و ورودی استادیوم ها و و هر تجمعی که نیازمند نظارت پلیس باشد نیز استفاده کند.

از آن جایی که درون کابین ها برق وجود دارد می توان آنها را به عنوان جایگاهی برای دستگاه‌های امنیتی و دوربین ها و شنود های مورد نظر استفاده کرد. ابعاد کانتینر پلیس معمولاً در سایز ثابت 18 متر مربع قرار دارد معمولاً به صورت دو اتاق اداری و یک اتاق کوچک برای استراحت کارکنان شیفت است .

از آن جایی که این نوع کابین ها یک مکان دولتی محسوب میشوند. پس نقشه ها و برنامه ریزی ها و حتی نقاشی و نمای به خصوص خود را دارند.همچنین نمیتوان سلیقه ای در این سبک، ورود کرد. این نوع کانکس ها معمولاً برای امنیت جاده ها ساخته می شوند بنابراین در ساخت آن ها باید به موضع امنیتی توجه کرد.

سخن پایانی

 

سخن پایانی

سخن پایانی

وجود کانتینر پلیس یکی از الزامی ترین کانکس های لازم برای هر شهری است شرکت ما در تلاش است که با ساخت و فروش های پلیس این امکان را در اختیار افسران زخم تک شه نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی و کسانی را که در مدت شبانه روز در این کابینه به صورت شیفت می گذراند.

و برای امنیت جانی و مالی ما تلاش میکنند و همچنین از تصادفات احتمالیت جلو گیری می‌کنند و بهترین شرایط را ایجاد کرده تا آنها با خیال آسوده در این توربین ها استان یابند تعمیر انواع کانکس.

ما تلاش کردیم با عایق سازی صحیح و کاپ کشی مناسب و استاندارد و نصب پنجره های دوجداره بتوانیم رضایت مشتریان را در خرید انواع کانکس ها جلب کرده.همچنین مشکلات احتمالی را متوسط متخصصین ما با استفاده از علم به روز دنیا و فناوری خاص کاهش دهیم.

Police container

b2n

yun