کانتینر پزشکی

کانتینر پزشکی امروزه به دلیل همه گیری کرونا یکی از مهم ترین سازه های حوزه سلامت و بهداشت محسوب می شود. توجه داشته باشید که امروز به دلیل زلزله های ویران گری که در سال ‌های اخیر رخ داده، نیاز به سازه هایی با قابلیت پزشکی بیشتر احساس می شود کانکس پزشکی.

باید از قبل آماده بحران های غیر مترقبه طبیعی باشیم. از جمله داشتن سیستمی برای امداد رسانی سریع. همچنین داشتن سیستمی برای اسکان افرادی که افرادی که محل زندگی و اقامت خود را از دست داده‌اند. یکی از اصلی ترین و لازم ترین وسیله در این شرایط استفاده از کانتینرهای پزشکی و اقامتی است.

کاربرد

در مناطق محروم و دور افتاده ای که از وجود مکانی استریل محروم هستند، نیازبرای ایجاد چنین مکانی احساس می شود. استفاده از کانتینر پزشکی بسیار به صرفه است. این کانتینرها به صورت آماده شده سفارش داده می‌شوند.

همچنین با قرارگیری در محل مورد نظر، یک مرکز درمانی در کمترین زمان ممکن در اختیار خواهد بود. همچنین از کانتینرهای پزشکی به عنوان مکانی برای بستری و درمان مصدومین حاصل از بحران های غیر استفاده می شود.

از کانتینر پزشکی در چه شرایطی استفاده می شود؟

از کانتینر پزشکی در چه شرایطی استفاده می شود؟

از کانتینر پزشکی در چه شرایطی استفاده می شود؟

در این شرایط امکان ساخت و ساز اصلاً وجود ندارد.همچنین با استفاده از این کانتینرها می توان ظرفیت بیمارستان ها را افزایش داد. در شرایطی مانند جنگ که بیمارستان ظرفیت لازم برای تعداد بیماران را ندارد، استفاده از کانتینرها برای بستری بیماران بهترین گزینه محسوب می شود کانتینر در قم.

از این کانتینرها نیز می توان به عنوان محلی برای نگهداری دارو و حتی به عنوان یک داروخانه سیار نیز استفاده کرد. در شرایطی که بحرانی مانند بیماری همه گیر کرونا ایجاد شده نیاز است محیط داخلی بیمارستان تصفیه شود.

معایب استفاده از بیمارستان های چادری و صحرایی

استفاده از بیمارستان های چادری صحرایی گرچه این امکان را برای بستری فراهم می کند، ولی امکان تصفیه هوا وجود ندارد.  به دلیل این که شرایط فشار منفی ایجاد نمی شود، از کانتینر پزشکی استفاده می شود.

با داشتن سیستم های تصفیه قوی می توان این شرایط را ایجاد کرد. با کنار هم قرار دادن چندین کانتینر پزشکی می توان یک بیمارستان مجهز را در هر منطقه‌ای برپا کرد‌. همچنین می‌تواند به عنوان مکانی برای اسکان پزشکان و پرستاران  مورد استفاده قرار بگیرد.

روش ساخت

روش ساخت

روش ساخت

در ساخت یک محیط بهداشتی درمانی مهم ترین قسمت ایزولاسیون و پاکسازی کامل محیط است. این کار توسط دستگاه‌های خاص و حرارت کافی انجام می شود.

یک کانتینر پزشکی نیازمند تغییرات بسیار مهمی از جمله عایق سازی و نصب در و پنجره و ایزوله کردن است. بعد از برش، نوبت به عایق سازی آن ها می رسد.  جنس دیواره های کانتینرهای حمل و نقل از ورق های فولادی گالوانیزه است.

گرچه این جنس در برابر زنگ زدگی بسیار مقاوم است ولی گرما و سرما را به خوبی از خود عبور می دهد. برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی بهتر است که در عایق سازی به این موضوع توجه شود.

مرحله بعدی، نصب کفی مناسب و دیوار پوش های خاص برای این نوع کانتیر ها است. با توجه به اینکه یک محل استریل و ایزوله خواهد بود، باید تدابیر مناسب اتخاذ شود.

برای ساخت یک کانتینر پزشکی باید به تهویه مناسب فضای داخلی کانتینر توجه شود. نصب یک دستگاه تهویه مناسب الزامی می باشد. و نصب در و پنجره مناسب یک محیط درمانی مرحله بعدی از ساخت یک کانتینرپزشکی محسوب می شود کانتینر 20فوت.

نصب سیستم آب و فاضلاب و در نهایت برق رسانی ایمن و کابل کشی استاندارد به کابین، جز آخرین مرحله حساب می شود.

جنس

تهویه مکانیکی لازم برای کانتینر پزشکی بسیار حائز اهمیت امی باشد. این تهویه ها باید درون کانتینر سیستم فشار منفی ایجاد کند. با استفاده از این سیستم هوا، هوای آلوده داخل کابین خارج شده و هوای تازه و سالم جایگزین می شود.

این کانتینرها در محل هایی که قبلاً بحران های غیر مترقبه یا بیماریهای هم گیری اتفاق افتاده است ، باید محکم نصب شوند. همچنین  نسبت به آب و هوای غیر مناسب، غیر قابل نفوذ باشند. بنابراین متریال مورد استفاده در این کانتینر بسیار حائز اهمیت است.

کف و دیوار پوش های کانتینر پزشکی، باید از نظر اینکه از مواد سمی یا آلرژیک استفاده نشده باشند مورد بررسی قرار بگیرند. همچنین تهویه مورد استفاده باید مانع ورود هوای غیر سالم و گرد و غبار شود.

استفاده از پنجره های دوجداره

استفاده از پنجره های دوجداره

استفاده از پنجره های دوجداره

پنجره های نصب شده در کانتینر پزشکی باید حتماً دو جداره و سکوریت باشد تا مانع ورود صداهای مزاحم شود. این مورد ممکن است که موجب مزاحمت  بیماران داخل کابین و مزاحمت های مربوطه شود.

همچنین این شیشه ها باید نشکن باشند چون که امکان برگشت شرایط غیر مترقبه در محل وجود دارد. اگر در شرایطی کانتینر های دست دوم خریداری شوند، باید حتماً آسیب های وارده تعمیر شوند.  کف پوش و دیوار پوش ها حتما باید قابل شست‌وشو و پاکسازی باشند.

ابعاد

برای ساخت کانتینر پزشکی از کانتینر های خام در سایزهای متفاوتی از جمله ۲۰ فوت یا ۸۰ فوت استفاده می شود. البته می توان با برش این کانتینرها آنها را در سایز مورد نظر به دست آورد.

در حالی که می‌توان با کنار هم قرار دادن آن ها، از کانتینرهای چند قلو و با روی هم قرار دادن آنها کانتینر های دوبلکس یا دو طبقه استفاده کرد. از کانتینر پزشکی در ابعاد کوچک به عنوان مراکز بهداشت روستایی و در ابعاد بزرگ به عنوان یه مرکز درمانی استفاده می شود.

مزایا

همانطور که گفته شد قیمت آن به نسبت ساخت و ساز، ولین مزیت یک کانتینر پزشکی به حساب می‌آید. در وهله دوم قابلیت جابجایی سریع آن از منطقه‌ای به منطقه دیگر یکی دیگر از مهم ترین مزایای کانتینر است.

برپایی سریع

برپایی سریع

برپایی سریع

همچنین این کانتینرها را می توان به سرعت در هر منطقه ای که نیازمند برنامه بهداشتی درمانی است سریعا برپا کرد. سپس به عملیات درمانی پرداخت. در حالیکه نمی‌توان به سرعت یک مکان استریل برای این موضوع ساخت قیمت اجاره کانتینر در تهران.

همچنین این کانتینرها امکان افزایش ظرفیت درمانی به بیمارستان های مختلف را می دهند. می توان با سفارش انواع مختلف کانتینرها با توجه به آب و هوای منطقه ای، از مزایای متفاوت آن استفاده کرد.

کانتینر پزشکی دارای سیستم برق رسانی استاندارد است. همچنین دارای سیستم آبرسانی  و کاملی است و شرایط را برای اسکان بیماران و بستری آنها فراهم می کند. به دلیل پاندمی کرونا می‌توان از این سازه ها به عنوان مکانی برای بستری و درمان بیماران استفاده کرد.

نکات قابل توجه

ابعاد استاندارد یک کانتینر پزشکی معمولاً ۴۰ در 20 فوت است که گنجایش حدوداً ده نفر راه دارند. یک کانتینر پزشکی معمولاً تمام تجهیزات مورد نیاز برای درمان افراد دارا می باشد. از این کانتینرها حتی در شرایط جنگی نیز استفاده می شود.

معمولاً از این کانتینرهای پزشکی به عنوان درمانگاه های میان جاده نیز استفاده می شود. هر کانتینر ابعاد خاص و به خصوص خودش رو دارد. می‌توان با قرار دادن چندین کانتینر در کنار یکدیگر، یک بیمارستان مجهز و موقت ایجاد کرد.

مزیت این نوع بیمارستان ها که با کانتینر ها ایجاد شده اند، مقاوم بودن آن ها است.

امنیت کانتینر پزشکی

همچنین سرپناهی امن و مناسب برای بستری کردن بیماران در شرایط تنش زا هستند. در شرایطی مانند همه گیری یک بیماری ویروسی تنفسی مانند کرونا که نیازمند محیطی با تهویه مناسب است، استفاده از این سازه بسیار مناسب است.

این گونه هر لحظه هوای آلوده را خارج خواهد شد و جایگزین آن هوای سالم خواهد بود. این امکان فقط توسط سیستم فشار منفی وجود دارد. با وجود ورزشگاه های سربسته بیمارستان‌های صحرایی چادری این امکان وجود ندارد.

همچنین برای نگهداری دارو و تجهیزات پزشکی، نیازمند جایگاهی امن هستیم. توجه داشته باشید که این محیط باید  به دور از رطوبت و در دما و شرایط مناسب قرار داشته باشد. فقط با استفاده از این کانتینرهای پزشکی امکان پذیر است. همچنین کانتینر ها امنیت لازم را دارا هستند و  مانع از به سرقت رفتن داروهای مورد نیاز می شوند.

سخن پایانی

سخن پایانی

سخن پایانی

شرکت ما در تلاش است  با ساخت کانتینر های استریزه، نیاز سیستم بهداشت و درمانی را در تهیه کند. حوادث نابهنگام گذشته به ما یادآوری کرد که آماده بودن در هر شرایطی یکی از راهبردهای پیشرفته مدرن و کمک رسانی سریع در شرایط بحرانی است تعمیرات کانکس.

ما تلاش می کنیم که نیاز مردمان مان را در لحظات سخت و بحرانی برطرف کرده و  با تولید سرپناهی امن از میزان درد و اندوه آنها بکاهیم. با وجود کانتینر های پزشکی امکان درمان  سریع تر افراد در شرایطی مانند اپیدمی کرونا بسیار کمک کننده است. مشاورین و متخصصین ما تلاش می کنند شما را برای تهیه مورد نیازتان است راهنمایی کنند.

Medical container