کانتینر بزرگ

کانتینر بزرگ یکی از انواع کانتینر می باشد. جعبه های بزرگ فولادی که برای حمل و نقل از آن ها استفاده می شود، کانتینر نام دارد. کانتینر ها را می توان در کشتی های باربری یا کامیون های باری و حتی هواپیماهای باربری ببینید کانکس بزرگ.

کانتینر ها از جمله تولیدات خاص صنعتی هستند که بعد از مدتی از نظر فنی تحمل حمل بار را نخواهند داشت. این به معنای پایان کاربری آن ها نخواهد بود. سازه معدن یکی از کاربری های ثانویه ی این باکس های بزرگ محسوب می شود. همچنین برای ساخت کانتیردهای دوطبقه از کانتیرهای بزرگ استفاده می شود.

تاریخچه کانتینر

از تولید اولین کانتینر چوبی سالیان زیادی می گذرد. استفاده از کانتینرها این امکان را به تاجران می داد که کالاهای خود را از آسیب‌ های فراوانی که در حین حمل و نقل توسط کشتی ها بر آن ها وارد می شود، محافظت کنند. کانتینر ها همچنین امکانات حمل و نقل در ابعاد بسیار زیادی به تجار می‌ دادند. البته این موضوع به سایز سازه نیز بستگی داشت. کانتینرهای چوبی معمولا ابعاد کوچکتری نسبت به انواع دیگر خود داشتند.

بنابراین استفاده از کابین های فایبر گلاس بیشتر از کانتینرهای چوبی رواج یافت. یکی از دلایل این استفاده، سبک تر بودن و روکش ضد آب داشتن است. این کانتینرها نیز به اندازه سازه های فولادی مقاوم نبودند.

در مرحله بعد، استفاده از کانتینر های آلومینیومی و فولادی رواج یافت که مقاومت بیشتری نسبت به سایر کانتینر ها از خود نشان می دادند ولی مشکل زنگ زدگی آنها یکی از معایب  آن ها بود. چون در حمل و نقل آبی توسط کشتی ها، رطوبت زیادی وجود داشت.

با پیشرفت علم و فناوری و امکان گالوانیزه کردن کانتینر های فولادی توسط روکش های آلومینیومی این مشکل تا حد زیادی حل شد. امروزه استفاده از سازه های فولادی گالوانیزه شده نسبت به سایر سازه ها بیشتر رواج دارد.

این کانتینرها برای حمل و نقل زمینی نیز توسط کامیون ها استفاده می شوند . از این سبک کانتینر ها در حمل و نقل های هوایی نیز توسط هواپیماهای غول پیکر استفاده می شود. بیشترین کاربرد سازه بزرگ در دریا است.

کاربرد کانتینر بزرگ

 

کاربرد کانتینر بزرگ

کاربرد کانتینر بزرگ

از یک کانتینر بزرگ به مدت طولانی نمی توان در حمل و نقل استفاده کرد  از آنجایی که کانتینر از نظر فنی دارای یک برگ سبز معاینه سلامت است که در حمل و نقل توسط متخصصین چک می شود، بعد از مدتی این کانتینر شرایط لازم را برای حمل و نقل از دست می‌دهد.

در واقع برگه سبز معاینه فنی آن باطل می شود. به نظر شما آیا تبدیل شدن یک کانتینر به این بزرگی با دیواره های فولادی مقاوم به یک زباله صنعتی عاقلانه است؟ بدون شک خیر. در حالی که صنایع دیگر فرصت را غنیمت شمرده در این وضعیت از این کالای با ارزش سود می برند.‌ چگونه؟ در ادامه توضیح خواهیم داد.

کانتینرها در صنایع دیگر مصارف بسیار زیادی دارند. از سازه ها می توان به عنوان پیش سازه های ساختمانی استفاده  کرد. استفاده از دیواره های فولادی آن برای یک ساختمان مقاوم بسیار مناسب می باشد کانتینر دو طبقه.

این در حالی است که قیمت تمام شده یک سازه بزرگ نسبت به سایر مصالح مصرفی یک ساختمان کمتر است. البته که برای تبدیل یک کانتینر حمل و نقل به یک ساختمان، نیازمند تغییرات به خصوصی در ساختار آن هستیم. مانند برش جای در و پنجره ها یا عایق سازی دیواره فلزی آن.

عایق سازی مناسب

یک دیواری فلزی عایق خوبی برای گرما سرما نیست. همچنین در صورت اتصال کابل های برق به آن بسیار خطرناک خواهد بود. در این شرایط با عایق سازی مناسب توسط مواد مناسب می توان یک دیواره محکم و بی خطر داشت.

کانتینر های حمل و نقل نیز کف کاملا مناسبی برای یک ساختمان ندارند، بنابراین با کف سازی مناسب مانند بتن ریزی در نصب سرامیک یا پارکت و همچنین عایق سازی آن می توان یک کف مناسب ایجاد کرد.

با استفاده از این کابین های فلزی می توان به راحتی یک ساختمان دو طبقه شیک یا دوبلکس ایجاد کرد. از آنجایی که این دیواره ها بسیار مقاوم بوده و همچنین بسیار سبک هستند با استفاده از اندازه گیری های مهندسی خاص و رعایت مسائل ایمنی ساختمان کاملاً سالمی می ‌توان با استفاده از این سازه ها ایجاد کرد کانتینر دوبلکس.

انواع کانتینر بزرگ

انواع کانتینر بزرگ

انواع کانتینر بزرگ

در حالیکه می توان ساختمان های ثابتی با کانتینرها ساخت، استفاده از کانتینرهای متحرک به عنوان محل زندگی بسیار کاربرد دارد. استفاده از این کانتینرها برای کسانی که در طول زندگی خود بسیار سفر می کنند، کاربرد بسیار خاص و جذابی دارد.

به راحتی می ‌توان با نصب سیستم برق رسانی وآب و فاضلاب یک سوئیت کاملا متحرک داشت که در هر جای هر سرزمینی امکان سکونت دارد.  این سازه ها که در زیر سیستم خود چرخ های محکمی دارند با استفاده از اتصال به یک اتومبیل محرک قابلیت جابجایی دارد.

کاربردها

از این سبک کانتینر متحرک چرخ دار حتی به عنوان کانتینرهای پلیس نیز استفاده می شود. پلیس راهنمایی و رانندگی که باید در شرایط خاصی در جاده ها و معابر بر سیستم عبور و مرور نظارت داشته باشند. همچنین در صدد جا به جایی سریع، از معبری به معبر دیگر تغییر مکان می دهد. استفاده از کانتینر های متحرک بهترین گزینه برای آن ها است. همچنین سازه بزرگ، دارای اتاقک های مخصوصی برای استراحت کارکنانی است که در شیفت شب به سر می برند.

با داشتن پنجره های دوجداره و همچنین درب های ضد سرقت، مکان امنی را برای فعالیت و استراحت تعبیه می شود.علاوه بر کانتینر پلیس از این سازه ها به عنوان کانتینرهای پزشکی نیز استفاده می شوند. در کانتینرهای پزشکی به درمان و مداوای بیماران می ‌پردازند.

نکات قابل توجه

نکات قابل توجه

نکات قابل توجه

گاهی بحران های غیر مترقبه طبیعی رخ می ‌دهد، مانند زلزله و سیل. در این شرایط که محل زندگی افراد تخریب می شود، باید مکانی امن برای زندگی تا مدت خاصی فراهم می شود. استفاده از کانتینرهای بزرگ به عنوان جایگاهی برای اسکان افراد بسیار حائز اهمیت است.

مزیت استفاده از کانتینر به جای چادرها، امنیت بیشتری است که این سازه ها دارا می باشد. به عبارتی  فضای خصوصی تری در اختیار هر خانواده می گذارد. در مناطقی مانند مناطق محروم یا شرایطی که بیمارستان اصلی تخریب شده، استفاده از سازه های پزشکی بسیار رواج دارد. همچنین از این کانتینرها به عنوان جایگاهی برای نگهداری و فروش دارو و امکانات دهی در این مناطق نیز استفاده می شود.

از کانتینر بزرگ فروشگاهی در چه شرایطی استفاده می شود؟

فروشگاه های اغذیه و کافی شاپ ها، در ورودی استادیوم ها یا پارک ها و حتی درون مدرسه ها قرار دارند. با استفاده از یک فروشگاه کانتینری شما می توانید در هر مکانی که مجوز ساخت یک مغازه را ندارید، به فروش محصول تان بپردازید. همچنین در شرایطی مانند یکشنبه بازار ها یا بازار های موقت مانند شب بازارها استفاده از کانتینر فروشگاهی بسیار رواج یافته است. چون جمع آوری و نصب وسیله های فروشی زمان زیاد و انرژی زیادی از فروشنده ها می گیرد.

با استفاده از یک سازه فروشگاهی شما فقط نیاز است که ویترین خود را بعد از در پایان روز بسته و م یتوانید با قفل کردن درب آن فروشگاه خود را در مکانی امن قرار دهید.  در روز بعد نیازی به چیدن ویترین در فروشگاه ندارید. فقط کافی است پنجره ها را برای دریافت مشتری ها باز کنید.

ابعاد کانتینر بزرگ

ابعاد کانتینر بزرگ

ابعاد کانتینر بزرگ

کانتینر های حمل و نقل معمولاً در سایز ها و اندازه ها و حتی جنس های متفاوتی وجود دارند. یک کانتینر بزرگ در سایز ۴۰ فوتی فضای بیشتری در اختیار کارفرما قرار می دهد. چه از نظر حمل و نقل و چه از نظر اینکه بعدها قرار است به عنوان یک پیش سازه مورد استفاده قرار بگیرد.

در حالیکه سازه بزرگ 40 فوتی در ساختمان سازی و صنعت صنایع دیگر طرفدار بیشتری دارد. در حالی که فضای بیشتری به یک ساختمان می دهد، دیواره های بلند تری نیز در اختیار ساختمان سازان قرار خواهد داد کانتینر 20فوت.

سخن پایانی

شما می توانید برای سفارش انواع کانتینر ها چه در سایز کوچک و چه یک سازه بزرگ با ما تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما  شما را درباره کانتینر مورد نظرتان راهنمایی کنند.

b2n

yun