کانتینر اداری

امروز کانتینر ها علاوه بر فضای نگهداری و ذخیره ، کاربردهای دیگری مانند کانتینر اداری نیز پیدا کرده اند . معماران و مهندسان ، روز به روز با تغییرات بیشتر در انواع کانتینر ، توانستند کاربرد های مختلفی برای آن ها بسازند . به عنوان مثال استفاده از این سازه ها در ساختمان ها ،‌ ادارات ، انبارها ، ساختمان های پزشکی و موارد دیگر کانکس اداری.

یکی از دلایل گسترش کاربردهای کانتینر ، قابلیت سفارشی سازی بالای آن هاست. در نتیجه با توجه به این سفارشی سازی ، می توان کاربردهای مختلفی برای آن در نظر گرفت . کانتینر اداری یکی از همین موارد سفارشی سازی شده محبوب است که مورد توجه زیادی قرار گرفته . در ادامه به آن می پردازیم .

 کانتینر اداری چیست؟

منظور از کانتینر اداری ، در واقع همان سازه های پیش ساخته است که برای حمل و نقل و کالا در موارد دریایی استفاده می شد . اما با هنر طراحان و مهندسان و معماران توانسته یک محیط کار اداری را در خود جای دهد .

برای افرادی که به دنبال مشاغل آزاد و یا راه اندازی یک کسب و کار و شغل کوچک هستند ، این امکان فراهم است که با استفاده از کانتینر های اداری ، محل کار خود را راه اندازی نموده و نیز از یک اداره کوچک قابل حمل و نقل نیز برخوردار شوند . بنابراین مزایای بسیاری برای آنها در نظر گرفته است. همچنین با قابلیت سفارشی سازی بالای آنها هر فرد می تواند دقیقاً بگوید چه ویژگی های مد نظر او برای ساختمان اداری خود می باشد.

 

جهت هماهنگی و خرید کانکس و کانتینر با شماره 09122753600 تماس بگیرید.

 

مزایای کانتینر اداری

 

مزایای کانتینر اداری

مزایای کانتینر اداری

یک کانتینر می تواند گزینه خوبی برای راه اندازی محیط اداری کوچک باشد . اما این که چه مواردی باعث می شود تا بتوانیم از این کانتینرها به عنوان یک محیط کاری خوب نام ببریم ، عبارتند از موارد زیر:

  •  محیط کار مناسب

با استفاده از کانتینر های اداری می توان فضاهای آرام و راحتی را برای کار ایجاد کرد . بسیاری از ساختمان‌های اداری معمولاً در جاهای شلوغ شهر قرار دارند و همین مسئله باعث سر و صدا و رفت و آمدهای زیاد و آلودگی هوا می شود .

اما با استفاده از کانتینر اداری می توانید در محیط نزدیک به خانه خود ، و جایی که رفت و آمد کمتری هست ، محلی برای اداره خود در نظر گرفته و یک دفتر خصوصی کوچک داشته باشید ، تا بتوانید در کنار آرامشی که در اداره وجود دارد ، بازدهی کار خود را بالاتر هم ببرید . همچنین از رفت و آمدهای زیاد به محل کار و از دست دادن زمان و نیز هزینه مالی جلوگیری نمایید .

  • اضافه کردن تاسیسات نیمه دائمی در اداره

فرض کنید یک کارفرمای اداره می‌خواهد برای مراجعه مشتریان ، فضایی را فراهم نماید . در این حالت با استفاده از یک کانتینر می‌توان تاسیسات نیمه دائمی را در حیاط اداره ایجاد کرد . از این تاسیسات نیمه دائمی مانند کانتینرها می توان برای ملاقات با مشتریان مدیران و مراجعان و ارباب رجوع استفاده کرد . همچنین استفاده از آنها به عنوان آبدارخانه یا انبار و موارد دیگر نیز امکان پذیر ساخته است .

  • فضای زیاد

 

فضای زیاد

فضای زیاد

با توجه به اینکه کانتینر ها برای حمل بارهای سنگین و وسایل حجیم طراحی شده اند ، فضای زیادی را دارند . بنابراین می توان برای اداره و دفتر کار خود ، فضای زیاد داشته باشید و همچنین اقلام مهم را در آن نگهداری نمایید کانتینر پیش ساخته.

کانتینر های اداری در اندازه های مختلفی ایجاد می شوند . به طور کلی کانتینرها در دو سایز ۲۰ فوت و ۴۰ فوت طراحی می‌شوند . اما دو اندازه ده فوت و پنجاه فوت آن نیز وجود دارند که استفاده از آنها کمتر رایج است .

بنابراین شما با هر کانتینر می توانید فضایی به وسعت ۱۰ تا ۵۰ فوت برای خود داشته باشید . با استفاده از از این کانتینرها شما می توانید صاحب یک واحد کامل شوید که هم تجهیزات اداری را در خود جای می دهد ، هم با استفاده از پارتیشن بندی و بخش بندی کانتینر می‌توانید افرادی که با آنها کار می کنید را در داخل آن جای دهید . البته استفاده از این پارتیشن ها می تواند فضای کاری شما را کمی محدودتر کند .

  • عایق بندی مناسب

همچنین در این کانتینر ها می توان عایق بندی مناسبی  انجام داد . این عایق ها می توانند در داخل یا خارج کانتینر قرار بگیرند . اگر عایق در بیرون کانتینر قرار بگیرد ، علاوه بر اینکه در برابر سرما و گرما عایق حساب می شود ، همچنین فضایی از داخل را نیز اشغال نمی کند . اما اگر این عایق بندی در داخل ساختمان کانکس و کانتینر انجام گردد ، مقداری از فضای داخلی را اشغال می‌کند که معمولاً این مقدار ، ۲۰ سانتیمتر می باشد . معمولاً این عایق بندی از طریق فوم اسپری انجام می شود .

  • قابلیت شخصی سازی

 

قابلیت شخصی سازی

قابلیت شخصی سازی

با توجه به شرایط آسان در تغییرات داخل کانتینر ، می توانید هر چیزی را که برای یک دفتر کار اداری به آن نیاز دارید ، در داخل کانتینر طراحی نموده و آن را به صورت یک دفتر کار شیک در آورید . هر زمان که بخواهید می توان به آن سیستم های تهویه ، سیم کشی مناسب ، درب و پنجره ، نور پردازی ، میز های ثابت و نیز قابل حمل و نقل ، پارتیشن بندی  و … استفاده نمایید .

  •  امنیت بالا

همانطور که گفته شد کانتینر ها قبلاً کاربرد حمل و نقل کالا داشته اند . بدنه ی آن ها از جنس فولاد می باشد . در نتیجه بسیار محکم و غیر قابل نفوذ بوده و می توانند جلوی ورود افراد را بگیرند .

همچنین با استفاده از  موارد امنیتی ، مانند نصب‌ دزدگیر ، دوربین مدار بسته ، قفل های مناسب و موارد دیگر ، می توانید اقلام ارزشمند خود را در داخل کانتینر قرار داده و بابت امنیت آنها آسوده خاطر باشید .

  • قابلیت حمل و نقل و جابجایی

 

قابلیت حمل و نقل و جابجایی

قابلیت حمل و نقل و جابجایی

از دیگر مزایای داشتن یک کانتینر های اداری ، این است که می توانید آن را به محل های دیگر جا به جا نمایید . این مسئله باعث می شود که هر چند وقت یک بار ، بتوانید در یک مکان استقرار پیدا کنیم .

بنابراین اگر به دنبال این هستید که کار خود را به گونه‌ای سامان دهید که هر چند وقت یک بار  در یک جا کار کنید ، می‌توانید از کانتینر اداره استفاده کنید .  این کانتینرها برای شما گزینه بسیار خوبی محسوب می‌شوند . با استفاده از قطار ، کامیون ، تریلی ، کشتی ، و هواپیما می توان کانتینر هایی که دارای ابعاد استاندارد هستند را جا به جا  کرد تعمیرات کانتینر.

  • هزینه مناسب

خرید و یا اجاره کانتینر های اداری ، می تواند شما را در پس انداز هزینه‌ها بسیار یاری نمایند . یک کانتینر نسبت به دفاتر ساختمانی که در آن از مصالح ساختمانی استفاده می شود ، هزینه بسیار پایین تری دارد . هم در ساخت و هم در نگهداری و تعمیرات . در نتیجه می توانید با قیمت بسیار پایین تر ، کسب و کار خود را راه اندازی نمایید .

کانتینر اداری در واقع همان کانتینرهای استاندارد بودند . اما با توجه به این که این کانتینر ها در فضای کسب و کار و ادارات استفاده می شوند ، باید از ویژگی هایی برخوردار باشد . به عنوان مثال باید ابتدا در آن عایق بندی انجام داد .

برای اینکه عایق بندی مناسبی در کانتینر های اداری انجام داد ، ابتدا کانتینر رفع عیب شود . با بررسی‌های صورت گرفته مشخص می شود در کدام یک از مناطق کانتینر عیب و ایرادی در آهنگری آن به وجود آمده است . سپس در مرحله بعد ، کانتینر ها زنگ زدایی می شوند.

پس از زنگ زدایی ، ۴ سانتی متر عایق مناسب از جنس پلاستوفوم قرار داده شده ، و سپس بر روی آن ها تخته های نواری نصب می شوند . بعد از آن دیوارپوش های مخصوص ام دی اف یا پی وی سی به کار می رود . پس از اینکه دیوارپوشی به صورت کامل انجام شد ، نوبت کف پوشی می رسد .

در کف این کانتینر ها می توان موارد مختلفی را به کار برد . پس از کفپوشی مناسب ، مرحله عایق بندی است که توسط  چسب هایی از پلی اورتان و سیلیکون این کار نیز صورت می‌گیرد . و آنگاه به مرحله رنگ آمیزی ، برق کشی و بهره برداری می رسیم . اینها مختصری از مواردی بود که در تبدیل به یک کانتینر کانتینر اداری استفاده می شود .

جمع بندی

کانتینرها در ابتدا کاربرد قابل استفاده در حمل و نقل های دریایی را داشتند . اما با گسترش تکنولوژی ، کانتینر هایی که از رده خارج شدند ، وارد کاربردهای دیگری شدند . از جمله کانتینر انباری ، اداری ، کانتینر مسکونی ، و غیره که در این مقاله به صورت کامل ، کانتینر های اداری را بررسی نمودیم . در این نوشتار مبحث کانتینر اداری به صورت کامل بیان شد و نشان دادیم ، چگونه می توان یک کانتینر را به فضای اداری تبدیل نمود و چه مزیت هایی برای ما دارد .  امیدوارم برای شما مفید واقع شده باشد.

b2n

yun