کانتینر معدن

کانتینر معدن یکی سازه خوب و پرکاربرد به شمار می رود. در شرایطی مانند موقعیت معدن که زمین در موقعیت مناسبی برای پی ریزی یک ساختمان ندارد، بهترین گزینه برای اسکان کارگران و مهندسان معدن کانتینر، به حساب می آید کانکس معدن.

این کانتینرها به راحتی قابلیت جا به جایی دارند و می توان آنها را از مکانی به مکان دیگر برد. در برابر شرایط محیطی معدن نیز مکان امنی را  ایجاد می کنند.

روش ساخت کانتینر معدن

برای ساخت یک کانتینر معدن نیاز به یک کانتینر حمل و نقل داریم که در ادامه خواهیم داد چگونه می توان آن را تبدیل به یک یک کانکس قابل اسکان تبدیل کرد.

دیواره های فلزی یک کانتینر اصلاً مناسب به اسکان نیستند. به این صورت که اگرچه آنها مقاومت بسیار بالایی دارند ولی عایق سرما و گرما محسوب نمی شوند. حتماً باید دیواره ها عایق سازی شوند.

پس یکی از مهم ترین مراحل ساخت کانتینر معدن، عایق سازی مخصوص آن است که علاوه بر ذخیره انرژی، در برابر خطرات برق گرفتگی و آتش سوزی از کابین محافظت می کند. نصب در و پنجره مقاوم در مراحل بعدی قرار دارد.

کفی این نوع باکس ها از نوع فلزی یا چوبی است. یک کانتینر حمل و نقل باید از یک کانتینر معدن مقاوم تر و مستحکم تر باشد. جدا از آن در ورودی یک کانتینر، اصلاً برای یک کانتینر اسکان مناسب نمی باشد.

 

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120554002 تماس حاصل فرمایید.

 

نصب کفپوش و دیوار پوش

 

نصب کفپوش و دیوار پوش

نصب کفپوش و دیوار پوش

همچنین دریچه ای به عنوان پنجره وجود ندارد. پس باید جایگاه در و پنجره برش داده شود.  باید در و پنجره هایی از جنس های مقاوم نصب شود. نصب کفپوش ها و دیوارپوش های مناسب باعث ایجاد یک نما و ظاهر خوب در کانتینر می شود.

کابل کشی و برق رسانی صحیح کانتینر معدن مانع از صدمات بعدی در صورت برق گرفتگی و آتش سوزی می‌شود. کانتینرهای اسکان نیاز به سیستم آبرسانی و جایگاهی به عنوان آشپزخانه دارد. در یک کانتینر معدن نیز وجود آبدارخانه درون کانتینر الزامی می باشد کانتینر تبریز.

جنس و ابعاد مختلف کانتینر ها

جنس دیواری یک کانتینر حمل و نقل از فولاد گالوانیزه شده است. برای عایق سازی آن از لایه های پلی استایرن استفاده می شود. همچنین پشم شیشه نیزعایق مناسبی برای سرما و گرما  به حساب می آید.

همچنین برای عایق سازی دیواره ها و کف از لابه 80 میلی متری از جنس پلی استایرن استفاده می شود. این جنس مانع عبور هوای گرم یا سرد است. همچنین از لایه های پشم شیشه ای ضد حریق برای محافظت برابر آتش سوزی استفاده می کنند.

در و پنجره نصب شده از نوع پروفیل های محکم است. همچنین شیشه پنجره ها از نوع سکوریت و نشکن خواهد بود. به این علت که شرایط جوی معدن به دلیل وجود انفجارها و صداهای نابهنجار حفاری نیازمند است که مکان اسکان مکانی آرام تر و کم سر و صدا تر نسبت به محل کار باشد. پس نصب پنجره های مناسب و ضد صدا در کانتینر معدن الزامی است.

کف کانتینرهای معدن  تخته ای به ضخامت 18 میلی متر که از جنس یک نوع پروفیل سنگین چند لایه است به صورت فشرده ساخته می شود. جنس کفی حتما باید از نوع واترپروف یا همان ضد آب باشد.

برق رسانی و سیستم آبرسانی به کانتینر معدن از نوع ساده ترین بود. همچنین ظاهر و نمای این نوع سازه ها بسیار معمولی و ساده است. به همین دلیل تفاوت زیادی با کانتینر مسکونی یا مدیریتی ، اداری دارند.

کاربرد ها

 

کاربرد ها

کاربرد ها

در دنیا برای حمل و نقل کالاها از کانتینرهای محکمی با دیواره های فولادی استفاده می شود. البته در گذشته جنس این کانتینرها متفاوت بوده و اغلب از چوب ساخته می شود. امروزه با توجه به نیاز صادرات و واردات در حجم زیاد، استفاده از کانتینرهای چوبی زیاد به صرفه محسوب نمی شود.

با وجود رطوبت و آب زیاد، امکان شکستگی و نفوذ آب به درون کانتینر وجود دارد. به همین دلیل از امنیت کافی نیز برای حمل و نقل برخوردار نمی‌باشد کانتینرهای فولادیم استقامت زیادی دارند و نسبت به آب و رطوبت غیر قابل نفوذ می باشند.

بعد از مدتی که از یک کانتینر برای حمل و نقل استفاده شد، از آن می‌توان در صنایع دیگر نیز استفاده کرد. از جمله صنعت معدن.

این کانتینرها کاربردهای دیگری نیز دارند. این کانتینرها محل استقرار و استراحت کارگران می  باشند. همچنین ممکن است که محلی برای سرو غذا یعنی یک کانتینر مواد غذایی باشند. این کانتینرها می توانند مکانی برای درمانگاه در این منطقه باشند.

مزایای کانتینر

هزینه های بسیاری برای مصالح و همچنین ساخت یک ساختمان در کنار یک معدن نیاز است. شرایط ایجاد می کند که از مصالح ارزان تری از جمله یک کانتینر آماده به عنوان یک کانتینر معدن برای اسکان استفاده شود.

با استفاده از یک کانتینر آماده شما ظرف مدت بسیار کوتاهی یک مکان اسکان با تمام امکانات و همچنین ایمن در اختیار خواهید داشت. صرفه جویی در هزینه ها و همچنین صرفه‌جویی در زمان یکی از مزیت های اصلی استفاده از کانتینر معدن است.

  • قابلیت جا به جایی

 

قابلیت جا به جایی

قابلیت جا به جایی

انتقال این کانتینرها از مکانی به مکان دیگر، این امکان را در اختیار کارفرمایان می گذارد که به راحتی بتوانند محل اسکان را از معدنی به معدن دیگر تغییر دهند کانتینر آماده.

علاوه بر آن وجود دیواره های فولادی در برابر زلزله مقاومت می کند و فرو نمی ریزد. علت این موضوع، اتصال محکم دیواره ها به یک دیگر توسط پیچ و مهره های خاص و مستحکم است.

این سازه ها دربرابر سیل و طوفان نیز مقاوم هستند .در شرایط سیل امکان ورود آب به درون کابین تقریبا غیر ممکن است. بنابراین وسایل و تجهیزات درون کانتینر ها از واقعه در امان می مانند و آسیب شدیدی به لوازم وارد نمی شود.

این کانتینر ها در برابر آتش سوزی عایق سازی می شوند. امنیت کانتینرهای معدن نسبت به یک ساختمان،  یک مزیت برای آنها محسوب می‌شود. به همین دلیل از آنها در شرایط غیرمترقبه طبیعی نیز استفاده فراوانی می شود. در حالی که در صورت انفجار و زمین لرزه هایی که در کنار یک معدن رخ می دهد، وجود یک ساختمان امن و محکم و مستحکم بسیار لازم است.

نکات قابل توجه

کانتینر معدن نسبت به سایر کانتینر های مصرفی در صنایع دیگر نیازمند شرایط خاص و به خصوص خود می باشد . باید متریال مصرفی از جنس خاص و مقاوم و مستحکمی ساخته شود. همچنین در اندازه مناسبی با توجه به شرایط محیطی سفارش داده شوند.

بعد از باطل شدن برگ سبز یک کانتینر حمل و نقل ، از آن می توان برای صنایع مختلف استفاده بهینه کرد. یک کانتینر دارای دیواره های محکم فولادی است که به صورت گالوانیزه شده اند تا در برابر زنگ زدگی مقاوم باشند.

باید بدانید هر چه قدر یک ساختمان یا سازه وزن کمتری داشته باشد، در بحران های طبیعی غیر مترقبه مانند زلزله، امکان فرو ریزی کمتری دارد. از طرفی چون کانتینر معدن به وسیله ورقه های سبک و پیچ مهره ساخته می شوند، امکان آوار شدن بر سر ساکنین وجود ندارد.

  • استفاده از مصالح سبک

 

استفاده از مصالح سبک

استفاده از مصالح سبک

به دلیل سبک بودن متریال خطر شدیدی افراد را تهدید نمی‌کند. با توجه به اینکه تعمیر و ترمیم خرابی و تخریب یک کانتینر بسیار ساده است، می توان با هزینه کمی دوباره آن را مانند روز اولش کرد. این نکته قابل توجه است که در شرایط محیطی مانند معادن امکان فروریختن سنگ یا انفجار امکان آسیب دیدن به سازه ها بیشتر است.

از معایب کانتینر معدن، می توان به شرایط حمل و نقل آنها اشاره کرد که امکان آسیب به سازه در حین حمل نقل وجود دارد. مورد دیگر این است گاهی نمی توان یک کانتینر را به طور کامل جابه جا کرد.

بنابراین نیاز است که به صورت قطعه های جداگانه حمل شود.  در این شرایط امکان دارد نصب و اتصالات دقیق صورت نگیرد حتی امکان دارد. در حمل  کانتینر معدن شیشه های پنجره نیز بشکند در حالت باید به شرکتی که سفارش می دهید به موضوع توجه فرمایید.

سخن پایانی

کانتینرها در انواع متفاوتی از جمله یخچال دار کانتینردار، روباز، یا  تانکر دار و جنس های مختلف وجود دارند.  از آن می توان در ساخت انواع کانتینر با کاربردهای متفاوت نیز استفاده کرد.

کانتینر ها در سایزها و ابعاد متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. کوچک ترین نوع کانتینرها از سایز ۸ فوتی تا بزرگترین سایز آنها 58 فوت وجود دارند. شرکت با استفاده از بهترین متریال موجود در تلاش  که شرایط را برای شما مشتریان عزیز فراهم کند.

شما توانید در صورت نیاز به هر نوع کانتینر،  از جمله کانتینرهای حمل و نقل یا کانتینرهای ثابت یا سیار در هر سایز و اندازه ‌ به ما مراجعه کرده و از راهنمایی ها و تخصص های مشاورین ما در این زمینه استفاده کنید.

در این سایت تلاش شده تا اطلاعات لازم را درباره انواع کانتینرها، با معایب و مزایای آن ها در اختیار شما قرار بدهیم. همچنین شما را از شرایط خرید و استفاده کانتینرها مطلع کنیم.

b2n

yun