تعمیرات کانتینر

تعمیرات کانتینر حدود 65 سال پیش خبری از کانتینر ها و کانکس ها نبود. حین انقلاب صنعتی و اختراع موتور بخار، جهان بسیار کوچکتر شد؛ چرا که همه چیز سرعت گرفت. صنعت ترابری نیز از این امر جدا نبود.

نیاز هرچه بیشتر به صادرات اجناسی که تولید آنها هر روز شتاب می­گرفت، و واردات اقلام مورد نیاز برای ساخت همان اجناس، علاوه بر سودزا بودن، باعث سرمایه گذاری ها و استاندارد سازی های بسیاری در این زمینه شد.

کانتینر باربری اولین بار حدود 65 سال پیش توسط ملکوم مکلارن ساخته و باعث تحول در ترابری شد. این جعبه های مستحکم فولادی، نیاز به تخلیه در بین راه نداشتند. همچنین از مبدا تا مقصد به صورت یک­جا حمل می­شدند. علاوه بر افزایش سرعت ترابری، کانتینر ها باعث ایجاد امنیت محموله در برابر راهزن ها و بلایای طبیعی شدند.

نگهداری از کانتینر

 

نگهداری از کانتینر

نگهداری از کانتینر

این سازه های پیش ساخته در ابعاد استاندارد و با رعایت اصول مهندسی ساخته می­شوند. پس از گذشت 5 تا 10 سال احتمال دارد که سازه، در اثر ضربات و یا فرسودگی دچار ایراداتی شود. این مشکلات گاهی بسیار سطحی و گاهی در اسکلت آن هستند. از آنجا که پیشگیری بهتر از درمان است در ابتدا به چند توصیه برای افزایش طول عمر مفید کانتینر شما پرداخته می­شود.

  • سقف سازه خود را بررسی و تعمیر کنید

کانتینر ها ممکن است در زیر سازه های دیگر بوده باشند. فشار سازه های بالایی بر روی آن ها، ممکن است باعث تو رفتگی هایی شده باشد. این تو رفتگی ها و خوردگی ها به مرور زمان و با جمع شدن باران یا آب شستشو، باعث زنگ زدن سازه شما می­شوند تعمیرات کانکس.

پس تمامی تو رفتگی هارا صاف نموده و روی آن ها را با رنگ ضد زنگ نقاشی کنید. همچنین از تراز بودن سقف اطمینان حاصل کنید.

  • قسمت های زنگ زده را بررسی کرده و به آن ها رسیدگی کنید

کانتینر ها از ورق گالوانیزه که با رنگ کوره ای پوشیده شده است، ساخته می­شوند. با اینحال پس از مدتی ممکن است این ورق ها در اثر هوای نمکی روی دریا دچار خورگی و زنگ­زدگی شوند. پس سازه خود را از این جهت بررسی کنید. سپس تمامی زنگ زدگی ها و سوراخ ها در صورت وجود را از بین برده و رنگ ضد زنگ بزنید.

  • درب های کانتینر را بررسی، روغن کاری و تعمیر کنید

تنها بخش متحرک در این سازه ها، درب ها هستند. این قسمت ها ممکن است به دلیل استفاده مکرر یا ضربات دچار مشکلاتی شوند. پس درب ها را بررسی کنید، مشکلات آن ها را رفع کرده و به صورت مرتب به لولا ها روغن بزنید. همچنین قفل درب را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

  • اصلاحات و تعمیرات کانتینر را بررسی کنید

 

اصلاحات و تعمیرات کانتینر را بررسی کنید

اصلاحات و تعمیرات کانتینر را بررسی کنید

ممکن است کانتینر شما تعمیر شده یا تغییر داده شده است. لذا حتما جاهای جوش خورده را بررسی کنید تا نشتی یا زنگ­زدگی را از بین ببرید. پس از تمیز کردن گرد و خاک آن ها رویشان ضد زنگ بزنید.

  • موتور یخچال کانتینر را سرویس کنید

اگر سازه شما از نوع یخچالی (ریفر) است، سیستم سرمایشی آن را هر چند وقت یک بار به متخصص نشان دهید و در صورت نیاز آن را سرویس یا تعمیر کنید.

تعمیر کانتینر

کانتینر ها در طی حمل و نقل و جابجایی ممکن است ضربه بخورند. شاید هم در اثر گذر زمان و استفاده مکرر دچار آسیب شوند. آب و هوای بد نیز یکی از دلایل فرسوده شدن آن است. با این حال تعمیر کانتینرها در انواع مختلف انجام می­شود. گرچه در برخی موارد ممکن است تعمیر آن به صرفه نباشد. در این صورت پیشنهاد میشود به جای تعمیر کانتینر، آن را به صورت اوراقی بفروشید کانتینر تبریز.

  • تعمیر زنگ زدگی کانتینر

در صورت وارد شدن ضربات به سازه، ممکن است رنگ محافظ آن خراشیده شود. همچنین هوای نمکی می­تواند رنگ را با خاصیت اسیدی که دارد از بین ببرد. در این صورت کانتینر شما دیگر کاملا ضد زنگ نیست و پس از مدتی میتواند مشکلاتی جدی برایتان ایجاد کند.

چرا که زنگ زدگی برای شیوع، تنها نیاز به یک نقطه دارد. سپس در صورت عدم رسیدگی، شعاع این نقطه افزایش می­یابد. علاوه بر این، جوش ها، درز ها و قسمت هایی از سازه که در تماس با زمین هستند، ممکن است زنگ بزنند. در این صورت رنگ قسمت زنگ زده تراشیده شده و پس از بتونه کاری، دوباره با رنگ ضد زنگ پوشش داده می­شود.

  • تعمیر کف کانتینر

 

تعمیر کف کانتینر

تعمیر کف کانتینر

در کف سازه برای حد اکثر مقاومت، از تخته چوب 1 اینچی ضد آب استفاده می­شود. در کانتینر ها، حین بارگیری، ترابری و تخلیه، کف تحت فشار قرار می­گیرد. همچنین ممکن است شکسته و یا خراشیده شود. پس از آسیب جدی، سازه دیگر ضد آب نیست. بعلاوه خود رطوبت نیز باعث تخریب بیشتر هم در کف و هم در دیگر قسمت ها می­شود. تعمیر کانتینر در این صورت با تعویض کف، که قیمت آن نسبتا پایین است، انجام می­شود. همچنین در حین تعویض، عایق بندی چک شده و در صورت نیاز تعمیر می­شود.

 

بیشتر بدانید: قبل از خرید کانتینر با انواع کانتینر آشنا شوید!

 

  • تعمیر درب کانتینر

در بسیاری از حمل و نقل ها، مهم است که سازه کاملا در مقابل نفوذ هوا و رطوبت عایق باشد. این امر تنها به وسیله چفت های لاستیکی درب ها، در کنار عایق بندی سایر قسمت ها ممکن می­شود. در گذر زمان ممکن است این چفت ها پاره یا کنده شوند. در این صورت می­بایست آنهارا تعویض نمود. تعویض این لاستیک ها هزینه بالایی ندارد ولی امر مهمّی است.

قفل سازه نیز در صورت استفاده مکرر ممکن است دچار زنگ زدگی و مشکلات دیگر شود. در این صورت قفل تعویض شده تا کانتینر امنیت و دسترسی مورد نیاز را داشته باشد. پس از خرید یک کانتینر دست دوم نیز معمولا این کار انجام می­شود.

  • نقاشی مجدد کانتینر

پس از تعمیرات متعدد، لکه های بسیاری روی سازه می­مانند که باید رنگ شوند. رنگ آمیزی مجدد نه تنها جلای خوبی به کانتینر می­دهد، بلکه تمامی زدگی های ریز را از بین می­برد و سازه را برای مدت طولانی در برابر زنگ زدگی مقاوم می­سازد. رنگ آمیزی از داخل نیز گاهی توسط تعمیرکار پیشنهاد می­شود تا زدگی ها از داخل نیز باعث مشکل نشوند. دلیل دیگر نقاشی مجدد کانتینر می­تواند محو کردن نشان یک برند یا شرکت ترابری از روی آن باشد.

  • تعمیر کانتینر یخچالی

 

تعمیر کانتینر یخچالی

تعمیر کانتینر یخچالی

در کانتینر یخچالی علاوه بر آسیب هایی که ذکر شد، یک دستگاه خنک کننده نیز وجود دارد که ممکن است آسیب ببیند. در صورت خرابی، تعمیر این دستگاه  چیزی نیست که خودتان بر عهده بگیرید یا به دست افراد مبتدی بسپرید. بهتر است آن را به متخصّصین دوره دیده و مجرّب نشان دهید و تعمیر کانتینر رابه وی بسپارید کانتینر 20فوت.

همچنین ضروری است ریفرها همیشه کاملا عایق باشند. دلیل این ضرورت، اهمیت مصرف بهینه انرژی دستگاه خنک کننده و تهویه است. از طرفی این دستگاه ها در صورت فشار ممکن است دچار مشکل شوند.

تعمیرات کانتینر در محل

ویلاکانکس با بیش از 10 سال تجربه در صنعت سازه های پیش ساخته برای انواع تعمیر کانتینر در اکثر مناطق ایران، قابل دسترسی می­باشد. کافی است برای ساخت، بازسازی یا تعمیر کانتینر و کانکس توسط تکنیسین های مجرب این تیم، با پشتیبانی ویلاکانکس در تماس باشید.

تعمیرات پس از ارزیابی شدت تاخیر، اعلام هزینه شده و برای راحتی شما تا حد امکان در محل انجام می­گیرد. تمامی تعمیرات تحت استاندارد های IICL (موسسه اجاره دهندگان جهانی کانتینر) ، UCIRC (شاخص متحد بررسی و تعمیر کانتینر ها)، CSC (قرارداد امنیت کانتینر ها) و CIC  (شاخص تبادل مشترک) انجام می­شوند.

خرید کانتینر دست دوم

پس از خرید کانتیتر دست دوم، می­توانید بررسی ها و تعمیراتی که در بخش ” نگه داری از کانتینر ” به آنها اشاره شد، برای اطمینان از سازه خود انجام دهید. همچنین می­توانید بررسی، تعمیر و سرویس سازه دست دوم خود را به تیم ویلاکانکس بسپارید.

رنگ آمیزی  مجدد سازه و عایق بندی ها نیز توسط تکنیسین های دوره دیده در ویلاکانکس انجام می­شود. ویلا کانکس با بیش از 10 سال تجربه تخصصی در حوزه سازه های پیش ساخته، مفتخر است در کنار شما باشد.

قیمت کانتینر

در هنگام خرید کانتینر، به خصوص سازه های دست دوم، بسته به عوامل مختلف، قیمت ها نیز متفاوت اند. برای مثال در یک سازه نو، نوع کاربری و کیفیت مصالح در قیمت آن موثر اند. در یک سازه دست دوم، علاوه بر این موارد، عمرسازه و مدت زمان استفاده قبلی و میزان سلامت آن نیز تاثیر گذار هستند.

 

قیمت کانتینر

قیمت کانتینر

لذا توجه داشته باشید که ارزان قیمت بودن سازه، نباید مهمترین معیار شما باشد. به خصوص در هنگام خرید سازه دست دوم، کیفیت و سلامت سازه بسیار با اهمیت است. برای اطلاع از به روزترین قیمت های کانتینر و سایر سازه های پیش ساخته، با تیم ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره­­مند شوید.

فروش کانتینر دست دوم

برای فروش رفتن سازه خود بد نیست دستی به سر و روی آن بکشید. تمامی سازه ها در طول حمل و نقل می­توانند آسیب ببینند و یا از رنگ و جلا بیفتند. در این مواقع یک سرویس کلی و رنگ آمیزی مجدد، تاثیر بسزایی در بهتر فروش رفتن سازه شما دارد.

می­توانید برای فروش سازه دست دوم خود و یا تعمیرات قبل از فروش با ویلاکانکس به صورت رایگان مشاوره کنید. لازم به ذکر است سازه شما تنها در صورت داشتن شرایط مورد قبول خریداری می­شود.

برای آن دست از خریدارانی که به دنبال سازه ارزان قیمت هستند، سازه دست دوم گزینه ای مناسب است. تیم ما تمامی جزئیات سازه های دست دوم را بررسی می­کند. لذا می­توانید از سلامت سازه اطمینان کامل داشته باشید.

 

b2n

yun

rizy